Termíny soutěží družstev 2023

Termíny soutěží družstev 2023


Do letošních soutěží družstev jsme premiérově přihlásili týmy ve všech věkových kategoriích!
Soutěže družstev jsou pro většinu klubů nejdůležitější součástí tenisové sezóny, která se bez součinnosti hráčů a jejich rodičů neobejde. Prosíme tedy, aby jste s ohledem na vypsané termíny soutěží družstev přizpůsobovali Váš rodinný program, abychom mohli nastupovat vždy pokud možno v plné sestavě (tedy počítat s tím, že můžete být nominováni....) a také, aby jste byli nápomocni při dopravě nominovaných hráčů k utkáním, zvláště k těm venkovním.

Jsme si vědomi, že při nominaci hráčů k jednotlivých "mistrákům" v soutěžích družstev jsme limitováni počtem předepsaných utkání daných rozpisem VČoTS. Naší snahou bude zapojit do soutěží co nejvíce hráčů, ale zároveň budeme zohledňovat aktuální výkonnost jednotlivých hráčů, jejich postavení na klubovém žebříčku, herní zkušenosti či aktuální zdravotní stav. Nominace budou řešeny vždy v týdnu před daným utkáním, aby jste si mohli nejbližší víkend podle toho zařídit.

Ještě neznáme podrobné rozlosování. Víme zatím jen s kým (viz rozdělení týmů podle podaných přihlášek v příloze), ale nevíme kdy a kde. Níže tedy předesíláme dané hrací termíny podle věkových kategorií a seznam hráčů, kterých se mohou v daných termínech nominace týkat (upozorňujeme, že to ještě nejsou nominace) a se kterými zatím počítáme, že chtějí i na jaře pokračovat v tréninkovém procesu.

- MINITENIS (ročníky 2016 a mladší, tj. Burešová Anežka, Vítková Beáta, Částková Simona, Najmanová Andrea, Stříteský Jáchym, Kvapil Vojtěch, Burešová Johana) - utkání Minitenisu se hrají obvykle v neděli od 14hodin. Hrací termíny - 7.5., 14.5., 28.5. a 4.6. K jednotlivým utkáním jsou potřeba minimálně 4 hráči. Hraje se 8 singlů.

- BABYTENIS (2015 a 2014, tj. Bařina Jan, Novotná Eliška, Částková Sabina, Hrdý Eliáš, Vamberská Violet, Filipi Ema) - utkání Babytenisu se hrají obvykle v sobotu od 14hodin. Hrací termíny - 29.4., 6.5., 13.5., 27.5., 3.6., 17.6. a 24.6. K jednotlivým utkáním jsou potřeba minimálně 4 hráči. Hrají se 4 singly a 2 debly. Náš tým je v pětičlenné skupině, takže se bude hrát jen čtyřikrát.

- Mladší žactvo (2013-2011, tj. Dvořáček Štěpán, Tsibere Maria, Šikl Štěpán, Vamberská Olivia, Kunhartová Nela, Kazmíř Šimon, Čechlovská Adriana, Čechlovská Edita, Bureš Václav, Svoboda Martin, Šikl Dan, Vítková Adéla, Kropáčková Martina) - utkání Mladšího žactva se hrají obvykle v neděli od 9hodin. Hrací termíny - 30.4., 7.5., 14.5., 28.5., 4.6., 18.6. a 25.6. K jednotlivým utkáním jsou potřeba minimálně 4 kluci a 2 děvčata. Hraje se 6 singlů a 3 debly. Náš tým byl zařazen do šestičlenné skupiny Pardubického krajského přeboru, takže se bude hrát jen pětkrát. Předpoklad je, že pokud budou všichni dostupní, při nominacích dostanou přednost ročníky 2011 a 2012. Vycházet ale budeme i z aktuální výkonnosti.

- Starší žactvo (2010-2009, tj. Vtípil Matěj, Kunhartová Kristýna, Chaloupka Petr, Kučerová Barbora, Čechlovská Ellen, Hamanová Aneta, Sodomka Daniel, Stříteský Jakub, Uhl Jan, Jirásková Sára, Sedláková Viktorie, Hrdý Adam, Bařinová Nela + ml.žáci) - utkání Staršího žactva se hrají obvykle v sobotu od 9hodin. Hrací termíny - 29.4., 6.5., 13.5., 27.5., 3.6., 17.6. a 24.6. K jednotlivým utkáním jsou potřeba minimálně 4 kluci a 2 děvčata. Hraje se 6 singlů a 3 debly. Náš tým byl zařazen do sedmičlenné skupiny Pardubického krajského přeboru, takže se bude hrát celkem šestkrát. Při nominacích budeme přihlížet především s přihlédnutím k aktuální výkonnosti a zdravotnímu stavu hráčů.

- Dorost (2008-2005, tj. Paulus Tomáš, Dvořáček Lukáš, Kučerová Viktorie, Myšková Adéla, Vacek Tomáš, Peřinová Tereza, Krčil Marek, Haman Martin, Elich Lukáš, Kunhart Jan, Krčil David, Paulus Matyáš + st.žáci) - utkání Dorostu se hrají obvykle v neděli od 9hodin. Hrací termíny - 30.4., 7.5., 14.5., 28.5., 4.6., 18.6. a 25.6. K jednotlivým utkáním jsou potřeba minimálně 4 kluci a 2 děvčata. Hraje se 6 singlů a 3 debly. Náš tým byl zařazen do pětičlenné skupiny Pardubické krajské soutěže, takže se bude hrát jen čtyřikrát. Předpoklad je, že pokud budou všichni dostupní, při nominacích dostanou přednost ročníky 2005 a 2006. Vycházet ale budeme i z aktuální výkonnosti.

- Dospělí (Kvapil Jaromír, Dvořáček Roman, Sperát Aleš, Severýn Pavel, Akrman Stanislav, Kratochvíl Jiří, Sperátová Zuzana, Pečenková Adéla + dorost) - utkání Dospělých se hrají obvykle v sobotu od 9hodin. Hrací termíny - 29.4., 6.5., 13.5., 27.5., 3.6., 17.6. a 24.6. K jednotlivým utkáním jsou potřeba minimálně 4 muži a 2 ženy. Hraje se 6 singlů a 3 debly. Náš tým byl zařazen do sedmičlenné skupiny Pardubické krajské soutěže - 1. třídy, takže se bude hrát celkem šestkrát. Nominace se budou řešit s ohledem ke zdravotnímu stavu hráčů.

POZOR:

Hráči, kteří se nedostanou do nominace do soutěží družstev, budou také mít možnost si zasoutěžit. Připravujeme několik přípravných klubových akcí (včetně dalšího ročníku Skutečské Žákovské Ligy), které jsou určeny pro hráče všech výkonností a kde můžou méně zkušení hráči načerpat potřebné zkušenosti od svých zkušenějších kolegů a kde si mohou případnou nominaci do soutěží družstev vybojovat! První takovou možností bude např. herní přípravný víkend před soutěžemi družstev, tj. o víkendu 22.-23.4.(viz výše). Tuto akci by neměl vynechat nikdo, kdo to myslí se svým tenisovým rozvojem alespoň trochu vážně. Další termíny klubových akcí pro Vás vymyslíme v průběhu sezóny.