DĚTSKÝ TENISOVÝ KLUB SKUTEČ

Historie rok 2008

Myšlenka založit ve Skutči tenisový klub vznikla v hlavách některých nadšenců, kteří hledali další alternativu pohybového využití volného času svých dětí vedle již zavedených tradičních skutečských sportů, tj. hokeje, fotbalu, eventuelně pak basketbalu - většinou to spíše chlapeckých sportů.
Děvčata tedy ve Skutči v té době moc velký výběr neměla. A jelikož ti zmínění nadšenci hledali něco pro své dcery, rozhodli se, že ve Skutči založí tenisový klub.
A tak byl v září 2008 založen Dívčí tenisový klub a konal se první tenisový trénink za účasti prvních osmi děvčat. Od svého začátku se klub soustředil na výchovu těch nejmenších, začínajících tenistů. Jeho řady se poměrně rychle rozrůstaly... a začátkem následujícího roku byli za členy přijímáni už i první kluci... v průběhu první zimní přípravy se totiž přišlo na to, že se oficiální tenisové soutěže družstev (počínaje kategorií mladšího žactva) hrají výhradně jako smíšené. Klub byl proto přejmenován na Dětský tenisový klub. Oficiálně od této doby již jen jako DTK Skuteč.

Níže vidíte foto z 1.tenisové brigády a prvního tréninku v 9/2008

Událost roku

Nejdůležitější událostí roku 2008 bylo samotné založení našeho 

tenisového klubu!