DĚTSKÝ TENISOVÝ KLUB SKUTEČ

Historie rok 2012

Vzhledem k dalšímu ustálení složení jednotlivých družstev jsme se v roce 2012 mohli stále více zaměřovat na zkvalitňování výkonnosti všech hráčů...... a výsledky se brzy dostavily. Byla to doposud nejúspěšnější sezóna našeho oddílu plná historických úspěchů a to nejen v oficiálních soutěžích jednotlivců, ale i v soutěžích družstev!

V oficiálních východočeských týmových soutěžích jsme v tomto roce obsadili poprvé tři věkové kategorie. Vedle družstva Minitenistů(děti 6-7let) a Babytenistů(děti 8-9let) se nám poprvé podařilo složit i družstvo Mladších žáků(děti 10-12let).
Minitenistům, pod vedením kapitána družstva Tomáše Pauluse st., se podařilo v týmové soutěži vylepšit všechny naše dosavadní výsledky v této kategorii. V základní pětičlenné skupině se naše družstvo umístilo na druhém místě za svými vrstevníky ze Svitav(dvakrát s nimi prohráli v poměru 2:6). S ostatními družstvy ve skupině si však již poradili a všechny zbývající zápasy vyhráli.... s Moravskou Třebovou 7:1 a 8:0, s Hlinskem 4:4(na sety 10:8) a 5:3 a s Poličkou 6:2 a 4:4(na sety 10:9). Postoupili tak z druhého místa do semifinálové skupiny, kde se utkali s LTC Pardubice a Chocní o postup mezi nejlepší čtyři Východočeská družstva. Zde naši minitenisté zřejmě překvapili nejen své soupeře, ale i sami sebe.... nečekaně(i podle ohlasů soupeřů) totiž oba své zápasy vyhráli. LTC Pardubice porazili 5:3 a v těsném souboji s Chocní po nerozhodném stavu 4:4(na sety 10:10) rozhodl o našem vítězství lepší poměr získaných míčů 160:144. Minitenistům se tak poprvé v naší krátké historii podařilo postoupit do finále Východočeského přeboru družstev mezi 4 nejlepší VČ týmy! Ve finále již naši nejmenší tenisté nestačili na družstva TC Dvůr Králové "A" a "B" a TOTJ Svitavy. Přesto je konečné 4.místo z 26 zúčastněných východočeských družstev výborným výsledkem našich minitenistů.........................

Družstvo minitenistů DTK Skuteč - 4.místo ve VČ přeboru družstev 2012
(Odehnalová Nela, Krčil Marek, Horák Kryštof, Čonka Marek, Paulus Tomáš, Dvořáček Lukáš - chybí zde Dalecká Bára)

Naši babytenisté

se Východočeského přeboru družstev zúčastnili již počtvrté... a také v této kategorii jsme dosáhli doposud našeho nejlepšího výsledku... Základní skupinou náš tým prošel bez jediné porážky. Postupně zvítězil s LTC Vysoké Mýto 5:1, s TOTJ Svitavy 6:0, se Spartakem Polička"B" 6:0, s TC Profistav Litomyšl 6:0 a s TK Česká Třebová 4:2. Z prvního místa ve skupině tak naše družstvo postoupilo do čtvrtfinále VČ přeboru, kde si poměrně hladce poradilo i se Spartakem Polička"A" a vyhrálo 5:1. Tím se naši Babytenisté, pod vedením kapitána Jana Bureše st., poprvé v historii probojovali mezi nejlepších 8 VČ týmů. Semifinálová nešťastná porážka ve vyrovnaném zápase s Jiskrou Havlíčkův Brod (když utkání skončilo 3:3 a o naší prohře rozhodl jen menší počet získaných gamů v poměru 21:24) znamenala konečné 5.místo! V konkurenci 44 zúčastněných východočeských družstev to je opět skvělý výsledek!

Družstvo babytenistů DTK Skuteč - 5.místo ve VČ přeboru družstev 2012
(zleva Juliš Petr, Bezdíček Bohumil, Sperátová Zuzana, Pečenková Adéla, Bureš Jan, Vařejčko Tomáš)

Družstvo mladších žáků

 pod vedením kapitána Aleše Speráta, se týmových soutěží zúčastnilo letos poprvé... A tak jsme očekávali spíše boj o jednotlivé gamy... V pětičlenné skupině Pardubické krajské soutěže však naše družstvo odehrálo tři vyrovnané zápasy! S TK SB Světlá nad Sázavou jsme prohráli jen těsně 4:5, v sousedském derby s Hlinskem naopak těsně zvítězili 5:4 a s TCV Pardubice prohráli 3:6. Pouze družstvo Tesly Pardubice bylo zcela nad naše síly, čemuž odpovídá jasná porážka 0:9. Naše družstvo tak obsadilo ve své skupině konečné 4.místo. Výsledky tohoto družstva v podstatě předčily naše očekávání a tak jsme nakonec byli rádi, že se nám podařilo obsadit soutěž družstev i v této věkové kategorii. A věříme, že v příští sezónách i v této kategorii půjdeme výsledkově nahoru... Do soutěže družstev mladších žáků se zapojili tito hráči: Damián Pavliš, Martin Salát, Tomáš Paulus, Vojtěch Brožka, Petr Štikar, Natálie Hetfleišová, Michaela Sperátová a Anna Váňová.

Zde však ještě musíme poznamenat, že konečné výsledky by asi byli lepší, kdybychom nastoupili v té nejsilnější sestavě. Naše dvě nejlepší mladší žákyně Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková však byly v tomto roce zapůjčeny na hostování do TK Pernštýn 1897 Pardubice, s jehož družstvem se zúčastnily nejvyšší východočeské týmové soutěže - VČ oblastního přeboru! Už samotná účast našich svěřenců v nejvyšší možné týmové soutěži mladších žáků je pro náš oddíl velikým zadostiučiněním... Nehledě na to, že nám tam holky ostudu rozhodně neudělaly, neboť se s tímto týmem v konkurenci deseti nejlepších východočeských družstev umístily na konečném třetím místě za družstvy z Náchoda a TK DTJ Hradec Králové!

V kategorii starších žáků

se nám družstvo zatím složit nepodařilo, přestože děvčat jsme měli dostatek. Chyběl nám však potřebný počet chlapců. Tak snad již v příštím roce! Několik hráčů jsme však zapůjčili na hostování do jiných oddílů. Ostatní však měli možnost se zapojit do některé z námi pořádaných akcí

V kategorii starších žáků

se nám družstvo zatím složit nepodařilo, přestože děvčat jsme měli dostatek. Chyběl nám však potřebný počet chlapců. Tak snad již v příštím roce! Několik hráčů jsme však zapůjčili na hostování do jiných oddílů. Ostatní však měli možnost se zapojit do některé z námi pořádaných akcí!

Rovněž na oficiálních turnajích jednotlivců naši svěřenci dosáhli na řadu individuálních úspěchů. Alespoň některého z oficiálních turnajů organizovaných pod hlavičkou Českého tenisového svazu se letos zúčastnilo rekordních 22 našich hráčů. Z těchto turnajů si přivezli celkem 43 medailových umístění. Z toho 11 prvních míst, 10 druhých míst a 22 třetích míst. Na těchto medailových úspěších se podíleli v kategoriích staršího a mladšího žactva Eliška Pečenková, Hana Bezdíčková, Markéta Štikarová a Natálie Hetfleišová... a v kategorii babytenis a minitenis Bohumil Bezdíček, Adéla Pečenková, Zuzana Sperátová a Nela Odehnalová. Zopakovat tyto úspěchy i v dalších sezónách asi nebude úplně jednoduché.... Přesto věříme, že se mnoha úspěšných výsledků ještě dočkáme a že se k výše uvedeným do budoucna připojí i někteří další...

Ne každý však má chuť a čas objíždět tyto časově náročné turnaje.. i proto jsme především kvůli našim zbývajícím svěřencům opět zorganizovali oddílovou celoroční soutěž jednotlivců. Letošního již druhého ročníku pod názvem Skutečská žákovská liga se zúčastnilo celkem 32 hráčů a na jejím konci byli oceněni tři nejlepší hráči z každé věkové kategorie. V kategorii Starší žactvo to byly Natálie Vašulínová, Jana Kotvasová a Kristýna Jiroutková, v kategorii Mladší žactvo Eliška Pečenková, Hana Bezdíčková a Natálie Hetfleišová a v kategorii Babytenis Bohumil Bezdíček, Zuzana Sperátová a Adéla Pečenková. Minitenisté se do této soutěže nezapojili, neboť pro svá utkání používají menších rozměrů kurtu. Kompletní výsledky a konečné pořadí v SŽL 2012 najdete na odkazu níže

Snímek z finále Skutečské žákovské ligy - 17 nejúspěšnějších hráčů.

Sezónu 2012

díky výsledkům družstev i jednotlivců tedy hodnotíme celkově jako velice úspěšnou. A to i proto, že nás někteří stále považují za určitou raritu mezi tenisovými oddíly a to především díky odlišnému způsobu výchovy mladých tenistů v porovnání s konkurenčními kluby. K tomu, abychom mohli fungovat, totiž potřebujeme zapojení co největšího počtu rodičů do chodu oddílu(a to ať už účastí na brigádách, materiálním zabezpečením či především vedením samotných tréninků), díky čemuž se tenis u nás stal dostupnější širšímu okruhu zájemců.

Děkuji proto tímto všem rodičům "nadšencům", kteří byli ochotni věnovat svůj volný čas ve prospěch našich svěřenců. A doufám, že našemu oddílu zachovají svou přízeň i v nové sezóně v roce 2013 a že se k nim třeba přidají i další. Povzbuzením pro jejich práci jistě jsou a nadále i budou výkony a výsledky našich malých tenistů.

Dále si můžete prostudovat podrobněji veškeré dění v našem oddíle v roce 2012:

30.12.2012 - Naši zástupci na oficiálních turnajích ČTS: - Zatím nejúspěšnější sezónu našeho oddílu zakončila na konci roku 2012 zcela symbolicky svým dalším individuálním úspěchem Eliška Pečenková, když společně se svou spoluhráčkou Denisou Dunajčákovou z Kvasin vyhrála čtyřhru na turnaji starších žákyň v Hradci Králové! Podrobné výsledky zde!  Završila tak sezónu plnou historických úspěchů našeho oddílu a to nejen v oficiálních soutěžích jednotlivců, ale i v soutěžích družstev.

23.12.2012 - Vánoční Raketlon a vyhlášení nejlepších tenistů DTK Skuteč. - Na závěr sezóny jsme uspořádali pro členy našeho oddílu netradiční turnaj v Raketlonu - raketový trojboj v disciplínách Líný tenis, Ping pong a Badminton. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích - Starší žactvo(ročník 1998 a mladší) a Mladší žactvo(ročníky 2001 a mladší).

V kategorii Staršího žactva zvítězila Hanka Bezdíčková před Eliškou Pečenkovou a Markétou Štikarovou!
V kategorii Mladšího žactva zvítězil Tomáš Paulus před Adélkou Pečenkovou a Bohoušem Bezdíčkem!
Součástí turnaje bylo také vyhlášení nejlepších tenistů roku 2012 ve čtyřech věkových kategoriích.

Starší žactvo 2012- Natálka Vašulínová
Mladší žactvo 2012 - Eliška Pečenková
Babytenis 2012 - Bohumil Bezdíček
Minitenis 2012 - Nela Odehnalová

22.12.2012 - Naši zástupci na oficiálních turnajích ČTS:

- Turnaje mladších žákyň v Poličce se zúčastnily dvě naše hráčky - Zuzka Sperátová a Adélka Pečenková. Zuzka zatím na turnajích této kategorie neprodala to co umí předvést při tréninku, když v prvním kole turnaje neuhrála ani game proti Loskotové z Třebechovic. Adélka se i díky příznivějšímu losu dočkala svého prvního vítězného zápasu na turnajích ČTS v této věkové kategorii, když v prvním kole porazila Lošťákovou Terezu z Olomouce! Ve čtyřhře děvčata nestačila na zkušenější pár Neveselá, Kuncková (z Brna). Podrobné výsledky najdete zde!

19.12.2012 - Vánoční desetiboj minitenistů DTK Skuteč.

- Pro naše nejmenší tenisty(tréninková skupina Tomáše Pauluse) byl uspořádán na závěr sezóny desetiboj. Součástí desetiboje byly jak tenisové disciplíny(např. přesnost podání) tak i netenisové disciplíny(např. bowling, košíková). Více než konečné výsledky zde bylo důležitější stmelování kolektivu, přesto zde jen ve stručnosti uvádíme alespoň konečné pořadí vánočního desetiboje:
1. Odehnalová Nela, 2. Dvořáček Lukáš, 3. Horák Kryštof, 4. Dalecká Bára, 5. Vladyková Nikola, Paulus Tomáš, 7.Krčil Marek, 8. Paulus Patrik, 9. Pavlišová Kateřina

15.12.2012 - Naši zástupci na oficiálních turnajích ČTS:

- Úspěšně vstoupila do nové sezóny nyní už babytenistka Nela Odehnalová, která na turnaji v Hradci Králové obsadila druhé místo! Gratulujeme!
- Úspěchem skončila také účast našich děvčat Elišky Pečenkové a Hanky Bezdíčkové na turnaji starších žákyň ve Vysokém Mýtě. Společně zde totiž ovládly turnaj ve čtyřhře, když se ke konečnému vítězství prokousaly přes tři supertiebreaky. Ve dvouhře se pak více dařilo Hance, která díky výhrám nad Stuchlíkovou Sárou(Hořice) a Dunajčákovou Denisou(Kvasiny) došla až do semifinále, kde ztroskotala na první nasazené hráčce Dunajové z Chocně! Eliška bohužel nestačila již v prvním kole na Holmanovou ze Dvora Králové. Podrobné výsledky z turnaje najdete zde!

08.12.2012 - Naši zástupci na oficiálních turnajích ČTS:

 - Tento víkend nás reprezentoval na turnaji minitenistů ve Svitavách Marek Krčil. V konkurenci 16 hráčů obsadil 10místo, když se zvláště při utkáních v základní skupině projevila jeho nerozehranost na malém hřišti. Přesto věříme, že zde budeme moci i do budoucna přinášet další jeho výsledky z minitenisových turnajů..... (Podrobnější informace najdete zde)

- Druhým naším zástupcem byla tento víkend Eliška Pečenková, která se zúčastnila turnaje starších žákyň v Liberci a vedla si poměrně úspěšně. V konkurenci 24 hráček došla do čtvrtfinále dvouhry a se svou spoluhráčkou Zahrádkovou z TK Nová Ves dokonce až do finále čtyřhry! (Podrobnější informace najdete zde)

01.12.2012 - Naši zástupci na oficiálních turnajích ČTS:

- Po podzimní pauze se opět rozjeli naplno individuální turnaje ČTS a jako první z našeho oddílu se nás vydaly reprezentovat Zuzka Sperátová a Adélka Pečenková. Zúčastnily se turnaje v Litomyšli a při své první účasti mezi mladšími žákyněmi teprve sbíraly cenné zkušenosti. Ve dvouhře i ve čtyřhře obě děvčata prohrály v prvním kole, avšak zvláště ve čtyřhře nebyly daleko od svého prvního vítězství na turnaji ČTS, když prohrály až v supertiebreaku s dvojicí ze Žamberka - Šafránková, Faltusová. (Podrobnější informace najdete zde)

Náš oddíl pak reprezentovala ještě Hanka Bezdíčková, která se s výběrem VČ oblasti zúčastnila republikové soutěže družstev ml.žákyň - tzv.Junior Fed Cupu. V konkurenci 8 oblastních výběrů se výběr VČ umístil na 5místě!

31.10.2012 - Umístění našich hráčů v žebříčku ČTS:

Na stránkách ČTS již byly zveřejněny oficiální krajské i celostátní žebříčky hráčů v jednotlivých kategoriích(mimo babytenisu a minitenisu - v těchto kategoriích se žebříčky nesestavují). Oproti loňskému roku došlo z hlediska umístění našich hráčů opět k několika zlepšením.Poprvé některý z našich hráčů pronikl do žebříčku kategorie staršího žactva! Konkrétně se to podařilo hned třem našim děvčatům.

 Natálce Vašulínové (ve Východočeské oblasti se umístila na 69.místě a v republice na 622.), Hance Bezdíčkové(39. ve VČ a 356. v ČR) a Elišce Pečenkové(36. ve VČ a 330. v ČR). Celkově se do žebříčku klasifikovalo 680 starších žákyň z celé republiky!
Poprvé se v žebříčku mladšího žactva objevil nějaký náš kluk! A to především díky výsledkům v soutěžích družstev, díky kterým se do žebříčku mladších žáků podařilo proniknout všem pěti klukům, kteří se zúčastnili týmové soutěže!

Nejlépe se umístili shodným výsledkem Vojtěch Brožka a Petr Štikar(oba skončili 145. místě ve VČ a 1225. v celé ČR), další v pořadí byli Damián Pavliš(151. ve VČ a 1281. v ČR), Paulus Tomáš(171. ve VČ a 1444. v ČR) a Martin Salát(182. ve VČ a 1519. v ČR). Celkem se umístilo 1711 mladších žáků z celé ČR.

Výborných výsledků jsme se pak dočkali opět v kategorii mladších žákyň! Svou pozici z loňského roku opět vylepšily dvě naše nejlepší hráčky. Eliška Pečenková (která byla letos v této kategorii naposledy) nastavila pro své následovníky poměrně vysokou laťku, když pronikla již do 1.stovky republikového žebříčku(umístila se na 9.místě ve VČ oblasti a na 78.místě v ČR!). Jen těsně za ní skončila Hanka Bezdíčková(12. ve VČ a 103. v ČR). Avšak vzhledem k tomu, že Hanka bude v této kategorii působit ještě i v příštím roce, je zde veliký předpoklad, že výsledek Elišky může být již v příštím roce překonán.

 Do žebříčku pak ještě pronikly další dvě naše mladší žákyně - Natálka Hetfleišová(59. ve VČ a 602. v ČR) a Míša Sperátová(100. ve VČ a 990. v ČR). Celkově se do žebříčku klasifikovalo 1049 mladších žákyň z celé ČR!Všechny tyto výsledky svědčí o tom, že výkony našich svěřenců mají zatím stále stoupající tendenci a přejeme všem hodně úspěchů i v příští sezóně, která začíná již 1.prosince 2012! Ve všech výše uvedených a námi obsazených kategoriích - Starší žáci, Starší žákyně, Mladší žáci a Mladší žákyně - tímto vypisujeme celoroční soutěž o Skokana roku 2013! Podrobnosti o této celoroční soutěži budou již brzy zveřejněny na našich stránkách!

21.10.2012 - BRIGÁDA:

- V neděli proběhla na tenisových kurtech brigáda za účelem osázení prostoru okolo tenisových kurtů "tůjkami". Děkujeme tímto všem, kteří se brigády zúčastnili a díky nimž se nám podařilo vysázet všechny "tůjky" v poměrně krátkém čase. Díky tomu jsme tak mohli letní sezónu 2012 definitivně ukončit odpoledním rodičovským turnajem ve smíšených čtyřhrách..... Vítězem tohoto turnaje se stala dvojice Bezdíčková Hana+Pečenka Dušan

13.10.2012 - Finálové kolo Skutečské Žákovské Ligy(SŽL) bylo dohráno za krásného slunečného počasí:

- Minulou neděli nás počasí vyhnalo... ale díky tomu jsme mohli finálové kolo dohrát tuto sobotu za krásného slunečného počasí a tentokrát i za úplného bezvětří, takže podmínky na naší "větrné hůrce" byly zcela ideální a více než regulérní. 

I v posledním kole jsme zažili mnoho překvapivých výsledků. Ukázalo se, že uspořádání Skutečské žákovské ligy za účasti všech věkových kategorií(vyjma minitenistů) naši celoroční soutěž velmi oživilo. Konkurence se zvýšila na všech pozicích v našem žebříčku a dostat se nyní mezi výkonnostně první šestnáctku (a také se v ní udržet) už vyžaduje veliké úsilí a spoustu tenisových dovedností! 

Až v tomto posledním kole si konečné a celkové vítězství v SŽL zajistila Eliška Pečenková těsným vítězstvím 6:5(tiebreak 7:5) nad Hankou Bezdíčkovou!

Třetí místo celkově a první místo mezi staršími žáky uhájila Natálka Vašulínová!

O celkové čtvrté místo svedli velký boj Bohumil Bezdíček s Natálkou Hetfleišovou a získal ho pro sebe nakonec "Bóďa" těsným vítězstvím 13:11 v tiebreaku! Tímto výsledkem zároveň jako první kluk v historii našeho oddílu alespoň částečně narušil nadvládu děvčat v oddílovém žebříčku! 

V rámci vyhodnocení konečného pořadí byli také oceněni medailemi nejlepší tři hráči v kategoriích Starší žactvo(Vašulínová Natálie, Kotvasová Jana, Jiroutková Kristýna),

Mladší žactvo(Pečenková Eliška, Bezdíčková Hana, Hetfleišová Natálie)

Babytenis(Bezdíček Bohumil, Sperátová Zuzana, Pečenková Adéla)!

28.-29.9.2012 - Z víkendových turnajů si naši zástupci přivezli dvě třetí místa:

- Hanka Bezdíčková si i z posledního letošního oficiálního turnaje mladších žákyň kategorie "B" pořádaného v Ústí nad Orlicí přivezla třetí místo ze čtyřhry, které vybojovala se svojí spoluhráčkou Klárou Štětkovou (DTJ Hradec Králové).

Ve dvouhře ztroskotala po boji v osmifinále na Hořejší(Sparta Praha). Podrobné výsledky zde!

- Posledního letošního babytenisového turnaje ve Vysokém Mýtě se zúčastnila dvě naše děvčata. Zuzka Sperátová a Nelča Odehnalová. Oběma se na turnaji mezi 17děvčaty dařilo, když obě vypadly až v semifinále turnaje se svými soupeřkami Lubinovou a Bubeníkovou, obě z Prostějova. Ve vzájemném duelu o třetí místo pak zvítězila Nela, které se podle všeho rychleji oklepala ze semifinálové prohry! Každopádně k výsledku gratulujeme oběma našim tenistkám!

23.9.2012 - Páté kolo Skutečské Žákovské Ligy(SŽL):

- I přes četné absence se podařilo odehrát 5.kolo naší SŽL! Největší žebříčkový posun tentokrát zaznamenali Zuzana Sperátová, Damián Pavliš, Nela odehnalová a Adéla Burešová.
Poslední finálové kolo, ve kterém každý z hráčů může získat dvojnásobný počet bodů a ve kterém tudíž půjde i o konečné pořadí v SŽL 2012, se bude hrát o víkendu 6.-7.10.2012!

22.-23.9.2012 - Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková obsadily na celostátním turnaji kategorie "B" v Táboře třetí místo ve čtyřhře!

- Holky tak navázaly na dobré výkony z minulého týdne, kdy vyhrály"Céčkový" turnaj v Hlinsku! Na kvalitně obsazeném turnaji Mladších žákyň kategorie"B" v Táboře za účasti 34 tenistek prošly ve čtyřhře až do semifinále, kde je porazil druhý nasazený pár Steinerová(Milevsko),Bacíková(Tábor) a to až po velkém boji v Supertiebreaku! Ve dvouhře se pak více dařilo Elišce, která se probojovala až mezi nejlepších 8! Podrobné výsledky zde!

22.-23.9.2012 - Minitenisté zakončili svou pouť ve finále VČ přeboru družstev výborným čtvrtým místem!!

- Ve čtyřčlenném finále se již naši hráči mezi družstvy ze Svitav, Dvora Králové "A" a "B" nedokázali výrazněji prosadit, když postupně prohráli 1:7, 0:8, a 1:7, přesto našim Minitenistům gratulujeme k tomuto historickému úspěchu a děkujeme všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu! ! Již samotná účast v tomto finále byla obrovským překvapením nejen pro naše soupeře, ale i pro nás samotné!!

Jen škoda, že postup mezi nejlepší čtyřku již dříve jen těsně unikl našim Babytenistům. Naši přemožitelé z Havlíčkova Brodu, kterým jsme podlehli jen díky horšímu počtu získaných gamů, vybojovali ve finálovém turnaji konečné třetí místo!

Po těchto historických úspěších víme, že do budoucna máme na čem stavět a doufáme, že všichni hráči a trenéři, kteří se na těchto úspěších podíleli, vytrvají v započaté práci i nadále!

Úkolem tenisového výboru pak bude neustále vylepšovat tréninkové podmínky! Co bychom chtěli a potřebovali kolem tenisových kurtů a jejich zázemí vylepšit již víme. Jen je potřeba na všechny naše záměry sehnat potřebné finance a k tomu budeme potřebovat i výraznější podporu a spolupráci "Městských sportovišť " a všech, kteří se okolo tenisu pohybují! 

Přivítáme tudíž mezi sebou velice rádi kohokoli, kdo by chtěl a mohl pomoci našemu oddílu v jeho dalším rozvoji!

15.-16.9.2012 - Turnajové výsledky našich hráčů: 


- V sobotu se Babytenisového turnaje v Havlíčkově Brodě zúčastnila trojice našich děvčat. Adélka Pečenková a Nelča Odehnalová shodně došly až do čtvrtfinále, takže osadily konečné 5.místo mezi 20 účastníky.

Zuzka Sperátová obsadila konečné 10.místo! Podrobné výsledky si můžete prohlédnout zde! - V neděli pak na turnaji v Litomyšli již jediná naše zástupkyně Nela O. neprošla ze základní skupiny do osmičlenného pavouka! Podrobné výsledky zde!

- Početnou skupinu našich zástupců jsme měli na turnaji starších žákyň v Hlinsku! Turnaje se zúčastnily Hanka Bezdíčková, Eliška Pečenková, Natálka Hetfleišová, Natálka Vašulínová, Kristýna Jiroutková, Jana Kotvasová a Markéta Štikarová. Do druhého kola dvouhry se podařilo projít Elišcem P., Hance B. a Natálce V. Natálka H. a Jana K. bohužel neprošli dále ze vzájemných soubojů s Eliškou a Hankou! Do třetího kola a tedy do čtvrtfinále prošla nakonec jen Eliška P., která zde (stejně jako o kolo předtím Hanka B.) narazila na pozdější vítězku Přikrylovou z Jihlavy!
Své první dílčí vítězství na oficiálním turnaji zde pak ve čtyřhře zaznamenala Markéta Š., která se svou spoluhráčkou Bouškovou z Hlinska prošla do semifinále čtyřhry.

 Největší úspěch na tomto turnaji však zaznamenala dvojice Eliška P. s Hankou B.! Děvčata totiž vyhrála celý turnaj ve čtyřhře, když postupně vyřadila nejdříve první nasazený pár Janu a Gábinu Dipoldových z Havlíčkova Brodu, poté Hudcovou a Grofovou z Chrudimi a ve finále si poradila i s dvojicí Mikysková, Horáková z České Třebové! Podrobné výsledky zde!

8.9.-9.9.2012 - Z našich domácích turnajů v MINITENISE a BABYTENISE jsme vytěžily dvě druhá místa!!

Tento víkend jsme na domácích kurtech pořádali turnaje o pohár DTK Skuteč a to v kategoriích Minitenis, Babytenis - dívky a Babytenis - chlapci. Celovíkendová akce proběhla za pěkného slunečného počasí a za účasti 49 dětí z celé ČR a skončila úspěšně i pro naše domácí hráče!! 

V sobotu se nejprve mezi 23 Minitenisty umístila naše Nela Odehnalová na výborném druhém místě.

 Markovi Krčilovi uteklo medailové umístění jen o vlásek, když vypadl až ve čtvrtfinále a umístil se tak na děleném 5.místě!

Do první desítky se z našich hráčů vešli ještě Kryštof Horák(9.) a Bára Dalecká(10.).

Dalšími našimi zástupci zde byli Lukáš Dvořáček(18.), Tomáš Paulus(19.) a Marek Čonka(22). Vítězem turnaje se stal Dominik Rouchal ze Svitav. 

V neděli jsme měli 4 zástupce mezi děvčaty a 3 mezi chlapci.

Nejvíce se dařilo Adélce Pečenkové, která se mezi 12 děvčaty probojovala až do finále, kde podlehla Kamile Šafránkové z Chocně, která v průběhu celého turnaje ztratila pouze jediný game! Těsně pod stupni vítězů na děleném pátém místě se umístily Zuzka Sperátová a Nela Odehnalová! Naše čtvrtá zástupkyně - Nikča Vladyková - na svém prvním turnaji teprve sbírala zkušenosti! 

Mezi 14 chlapci se z našich nejvíce dařilo Bóďovi Bezdíčkovi, který však vypadl již ve čtvrtfinále, kde bohužel narazil na pozdějšího vítěze Davida Palána z Ledče nad Sázavou! Obsadil tak konečné páté místo. Dalším našim dvěma zástupcům už se tolik nedařilo..... Honzík Bureš se umístil na 11.místě a Tomáš Vařejčko (i přes několik nadějných momentů) obsadil až 14.místo!

Úspěšný pro naše barvy byl i turnaj mladších žákyň na LTC Pardubice, kterého se zúčastnily Natálka Hetfleišová a Eliška Pečenková. Ve společné čtyřhře se děvčata probojovala do semifinále, kde jen těsně vypadla v supertiebreaku(hraný místo třetího setu) a skončila tak na hezkém třetím místě! Ve dvouhře pak Eliška celý turnaj vyhrála, když ve finále (letos až napočtvrté) konečně porazila svou věčnou rivalku Adrianu Kovářovou z České Třebové. Podrobné výsledky z turnaje najdete zde!

4.6.9.2012 - Čtvrté kolo Skutečské Žákovské Ligy(SŽL) bylo úspěšně odehráno:

- První místo z minulého kola obhájila Hanka B. a dotáhla se tak bodově na čelní umístění Elišky P. Největší posun v žebříčku pak zaznamenal Bóďa B., který se (i díky absenci některých hráčů) poprvé protlačil do první čtveřice, takže se v dalším kole již můžeme dočkat sourozeneckého souboje!! Do první šestnáctky se nám vrátil Damián P. Poměrně výrazně si také polepšila Adélka B.

22.8.2012 - Podzimní sezónu zahajujeme ve čtvrtek 23.8.2012 brigádou a turnajem ve čtyřhrách

 - Po letní tenisové přestávce zahájíme podzimní sezónu tenisovou brigádou ve čtvrtek 23.8.2012 od 17hod. Brigáda bude zaměřená na odstranění travnatého porostu z povrchu všech tenisových kurtů. Brigáda je určena jak pro rodiče, tak pro děti. Čím více nás bude, tím dříve bude tráva a veškerý plevel odstraněn a všechny příchozí děti si pak zahrají turnaj ve čtyřhrách! Od pondělka 27.8. již budou trénovat všechna družstva tak, jak jste byli zvyklí během jarní tenisové sezóny!

22.8.2012 - Letní úspěchy našich tenistů:

-Někteří naši tenisté nezaháleli ani během školních prázdnin, tak alespoň ve stručnosti chceme připomenout některé úspěchy našich zástupců.

Tak např. Bóďa Bezdíček se dočkal svého prvního individuálního turnajového vítězství, když se zúčastnil Babytenisového turnaje v České Třebové 22.7.(podrobné výsledky ZDE)

. Letos již druhé individuální turnajové vítězství zaznamenala mladší žákyně Eliška Pečenková na turnaji ve Strakonicích 11.8.(podrobně ZDE).

A do třetice všeho dobrého... v kategorii Minitenis získala pro náš klub další prvenství Nela Odehnalová na turnaji v Poličce(30.6.) 

Další medailová umístění ve svých kategoriích pak posbírali např. Zuzka Sperátová ve Svitavách 7.7.(podrobně ZDE), Adélka Pečenková v Chocni 15.7.(podrobně ZDE) a Nelča Odehnalová také v Chocni 12.8.(výsledek o to cennější, neboť získala třetí místo ještě jako Minitenistka mezi Babytenistkama). Všem gratulujeme!!!

23.6.2012 - NAŠI BABYTENISTÉ PŘIŠLI O POSTUP DO VČ. FINÁLE DRUŽSTEV JEN DÍKY HORŠÍMU SKÓRE:

- Tento víkend se naši Babytenisté pokoušeli o vylepšení už tak vynikajícího výsledku, když o postup mezi nejlepší čtyři Východočeské družstva bojovali na horké Havlíčkobrodské půdě. S tímto soupeřem jsme se v minulých sezónách utkali již několikrát a ještě nikdy jsme s ním nezvítězili. Tentokrát byl náš souboj nejvyrovnanější..... po velkém a napínavém boji, když v konečném účtování rozhodovali i jednotlivé získané gamy, jsme bohužel odešli opět poraženi. Na zápasy to skončilo smírně 3:3 avšak prohráli jsme jen díky nižšímu počtu získaných gamů v poměru 24:21! I přes tuto těsnou porážku a počáteční pozápasové zklamání hodnotíme tuto sezónu jako velice úspěšnou. Na cestě mezi nejlepší osmičku VČ družstev jsme dokázali porazit družstva Poličky B, Vysokého Mýta, Litomyšle, Svitav, České Třebové a Poličky A. Do těchto utkání se zapojili tito hráči - Juliš Petr, Bezdíček Bohumil, Vařejčko Tomáš, Sperátová Zuzana, Pečenková Adéla, Bureš Jan a také náhradnice (ještě minitenistka) Odehnalová Nela. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci a přejeme mnoho podobných úspěchů i v budoucnosti. Podrobné výsledky všech semifinálových zápasů si můžete prohlédnout zde!!

16.-17.6.2012 - NAŠI BABYTENISTÉ A MINITENISTÉ DOSÁHLI HISTORICKÉHO ÚSPĚCHU

 - Tento víkend byly na programu opět soutěže družstev a našim zástupcům se mimořádně dařilo. Naše dvě nejmladší tenisová družstva vylepšila všechny dosavadní výsledky svých předchůdců z minulých sezón a stále ještě to nemusí být jejich poslední slovo! 

Minitenisté (Odehnalová Nela, Horák Kryštof, Krčil Marek, Dvořáček Lukáš, Čonka Marek a Paulus Tomáš) v semifinále Východočeského přeboru družstev, které se uskutečnilo v Chocni, porazili oba své konkurenty v souboji o jedno postupové místo a dostali se tak do finále VČ Přeboru, které se uskuteční 22.9. za účasti 4 nejlepších Východočeských družstev. Spolu se Svitavami za Pardubický kraj, se tam utkají s TC Dvůr Králové "A" a TC Dvůr Králové "B", reprezentujících Královéhradecký kraj. Tímto výsledkem již nyní naši minitenisté vylepšili dosavadní nejlepší umístění našeho družstva v krátké historii našeho klubu(Doposud nejlepším umístěním jejich předchůdců byl v roce 2010 postup mezi nejlepších 8 VČ družstev). V semifinálové skupině (s TK Choceň a LTC Pardubice) jsme nepovažovali naše družstvo za favorita na postup, avšak po prvním dramatickém a šťastném vítězství s Chocní, kdy o konečném vítězství rozhodoval každý získaný set a dokonce i jednotlivé míčky(na zápasy 4:4, na sety 10:10 a na míče 160:144), naše šance nečekaně stouply. Svůj postup pak minitenisté ve vítězné euforii stvrdili vítězstvím nad LTC Pardubice v poměru 5:3(Zde se opět ukázalo, jak je důležité mít výkonnostně vyrovnané hráče na všech postech). Naši minitenisté tak překvapili nejen sami sebe a své trenéry, ale pravděpodobně i své soupeře! Gratulujeme tímto našim minitenistům k jejich výsledku a přejeme jim alespoň jedno vítězství v zářijovém finále a tedy, aby skončili na "bedně"! 

Babytenisté (Juliš Petr, Bezdíček Bohumil, Vařejčko Tomáš, Sperátová Zuzana, Pečenková Adéla, Bureš Jan) se na domácím hřišti utkali ve čtvrtfinále VČ Přeboru se Spartakem Polička "A" a po vítězství 5:1 se již probojovali mezi nejlepších 8 VČ družstev. Rovněž tento výsledek je pro nás prozatím historický úspěch v této kategorii. O další vylepšení však budou naši babytenisté bojovat už nadcházející víkend, když je v semifinále bude čekat družstvo Havlíčkova Brodu. V předchozích letech jsme ze soubojů z Havlíčkobrodskými babytenisty odešli vždy poraženi. I proto bychom nyní tuto nepříznivou statistiku rádi změnili a tajně doufáme, že i babytenisté napodobí naše minitenisty a že se také dostanou do zářijového finále mezi nejlepší 4 východočeské týmy. Utkání se hraje v sobotu 23.6. od 14h30 v Havlíčkově Brodě! Držme proto "našim" palce! O výsledku Vás budeme informovat!!

Úspěšný víkend našich tenistů završila také naše děvčata! Eliška Pečenková, Hanka Bezdíčková a Natálka Vašulínová, která svými vítězstvími podpořila svá družstva v kategoriích mladších a starších žáků. Hanka s Eliškou přispěly třemi body k vítězství TK Pernštýn Pardubice nad TC DTJ Hradec Králové "B" 5:4 a Eliška s Natálkou pak rovněž třemi body k vítězství TCV Pardubice nad Litomyšlí 9:0.
Jediným našim zástupcem, který o víkendu okusil hořkost porážky, byl starší žák Daniel Macháček, který v třísetové bitvě prohrál se svým soupeřem z Chrudimi a jeho družstvo LTC Vysoké Mýto tak prohrálo celkově 6:3.

9.-10.6.2012 - Východočeské Oblastní Přebory

 - Tento víkend se konaly Východočeské Oblastní přebory jednotlivců v Babytenisu a Staršího žactva.
Přebory Babytenistů se konaly v Žamberku a nás zde reprezentovali 4 naši hráči - Nela Odehnalová, Zuzka Sperátová, Adélka Pečenková a Bóďa Bezdíček. Turnaje se zúčastnilo celkem 20chlapců a 20 děvčat. Bóďa se umístil na 9.místě, když v základní skupině vyhrál dva zápasy a jeden prohrál a vyřazen byl v předkole Play Off Nápravníkem ze Dvora Králové. Stejně dopadla i Nela, kterou v předkole Play Off vyřadila Škodová z Třebechovic. Zuzka po dvou těsných prohrách do PlayOff nepostoupila. V "útěše" však došla až do finále, kde prohrála a obsadila tak konečné 12.místo. Nejvíce se zde dařilo Adélce, která po třech vítězstvích vyhrála svou základní skupinu. Ve čtvrtfinále byla však vyřazena ve vyrovnaném zápase s Lubinovou ze Dvora Králové a tak skončila na děleném 5.-8.místě!
VČ Přeborů starších žákyň v Hradci Králové se zúčastnila dvě naše děvčata - Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková. Přestože jsou obě věkem ještě mladší žákyně a Hanka byla dokonce nejmladší hráčkou turnaje, herně zde děvčata ostudu neudělala. Hanka zde dokonce vybojovala svůj první vítězný zápas v turnajích starších žákyň a to s Procházkovou z Hradce Králové. Podrobné výsledky z turnaje najdete zde!

V neděli 10.6. se uskutečnilo 3. kolo Skutečské Žákovské Ligy(SŽL)

Některé zápasy jsme však z důvodu dešťových přeháněk museli dohrát až v pondělí při tréninku, nakonec však bylo 3. kolo SŽL za účasti 28hráčů úspěšně odehráno.
Letos poprvé v SŽL zvítězila Hanka Bezdíčková. Největší posun v žebříčku zaznamenala opět Adélka Pečenková(z 16.místa na 12.). Poprvé mezi nejlepší čtyřku se probojovala Natálka Hetfleišová a mezi nejlepších osm Bóďa Bezdíček.

2.-3.6.2012 - Naši MINITENISTÉ a BABYTENISTÉ postoupili ze základních skupin Východočeského přeboru družstev!! 

- Oběma našim nejmladším týmům se podařilo v posledním kole základních skupin v přímých soubojích o postupové pozice se svými soupeři zvítězit a završily tak úspěšné vystoupení v základních skupinách!
Minitenisté (Odehnalová Nela, Horák Kryštof, Krčil Marek, Dvořáček Lukáš, Čonka Marek a Paulus Tomáš) si v dvojzápase (v přímém souboji o druhé postupové místo ze skupiny) proti družstvu z Poličky vybojovali postup dvěmi vítězstvími a to nejdříve v poměru 6:2 a po té po velice vyrovnaných zápasech 4:4(na sety 10:9)! Probojovali se tak mezi nejlepších 10 Východočeských družstev z 26 přihlášených! Semifinálový turnaj o postup mezi nejlepší 4 týmy se hraje 16.6.!

Babytenisté (Juliš Petr, Bezdíček Bohumil, Vařejčko Tomáš, Sperátová Zuzana, Pečenková Adéla, Bureš Jan) odehráli své utkání v České Třebové, se kterou se utkali o první místo ve své základní skupině. Přestože před tímto utkáním měly již oba týmy postup ze základních skupin zajištěn, bylo toto utkání velice důležité vzhledem k možnosti vybudovat si lepší výchozí pozici do dalších vyřazovacích bojů. Dramatické utkání zvládli lépe jak herně tak i psychicky naši babytenisté a tak jsme se mohli radovat z konečného vítězství v poměru 4:2! Naši babytenisté se tak probojovali mezi nejlepších 16 Východočeských týmů z 44 přihlášených! Čtvrtfinálový duel o postup mezi nejlepších 8 VČ týmů, který budeme hrát s družstvem Spartak Polička A se uskuteční 16.6. na domácím hřišti!

Naši Mladší žáci (Pavlus T., Pavliš D., Brožka V, Štikar P., Hetfleišová N., Sperátová M.) v přímém souboji o třetí místo ve skupině Pardubické krajské soutěže prohráli s TCV Pardubice po boji 3:6. Obsadili tak konečné čtvrté místo v pětičlenné základní skupině. Přestože to byla naše první sezóna, kdy se nám podařilo dát dohromady družstvo mladších žáků(od kategorie mladších žáků již musí být družstva složena vždy minimálně z 4 chlapců a 2 děvčat), nebyla naše účast pouze symbolická, ale naopak se nám podařilo uhrát i několik dílčích vítězství a jedno celkové! Můžeme tedy i vystoupení našich mladších žáků ohodnotit jako úspěšné!

26.-27.5.2012 - Další kolo soutěží družstev odehráno:

 - Soutěží družstev se zúčastnilo rekordních 20 našich svěřenců! 

Minitenisté (Odehnalová,Horák,Krčil,Dvořáček,Čonka) si dalšími dvěmi vítězstvími nad Hlinskem(5:3) a Moravskou Třebovou(8:0) podrželi průběžně druhou příčku v základní skupině, když mají stejně bodů jako třetí Polička, se kterou se utkají v příštím kole ve vzájemném duelu o konečné druhé místo!

Babytenisté (Bezdíček,Vařejčko,Sperátová Z.,Pečenková A.,Bureš J.) opět přesvědčivě zvítězili, tentokrát 6:0 nad Litomyšlí. Upevnili si tak druhé místo ve skupině za Českou Třebovou(a to jen vinou horšího skóre), se kterou se příští víkend v posledním kole základních skupin utkají v přímém souboji o první místo!

Naši Mladší žáci (Pavlus T., Pavliš D., Salát M., Brožka V, Štikar P., Hetfleišová N., Sperátová M.) tentokrát nestačili na favorita jejich skupiny - Teslu Pardubice B - a prohráli 0:9. V pětičlenné základní skupině však přesto budou hrát v posledním kole (opět v přímém souboji) o konečné třetí místo s TCV Pardubice! 

V nejvyšší VČ soutěži Mladších žáků, přispěla naše děvčata Pečenková E. a Bezdíčková H. k vítězství TK Pernštýn Pardubice nad LTC Pardubice 7:2

V krajské soutěži Starších žáků za TCV Pardubice pak ani jejich tříbodový příspěvek nestačil na vítězství nad Svitavami(4:5). Danielu Macháčkovi se v barvách Vysokého Mýta zase nepodařilo získat nějaké ty body při konečné prohře s favorizovanou Poličkou(3:6)

19.-20.5.2012 - Východočeské Oblastní Přebory

- Tento víkend se konaly Východočeské přebory jednotlivců v Minitenisu a Mladšího žactva.
Přebory Minitenistů se konaly ve Vysokém Mýtě a jediným naším zástupcem zde byla Nela Odehnalová, která se zde umístila na pěkném 4.místě. Podrobné výsledky z turnaje najdete zde! 

VČ Přeborů mladších žákyň v Trutnově se zúčastnila dvě naše děvčata - Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková. Více se zde dařilo Elišce, když se probojovala mezi nejlepších 8! Ve čtvrtfinále však byla nad její síly domácí hráčka a pozdější vítězka Kvochová . Hanka v osmifinále nestačila na Tomáškovou z Hradce. Ve čtyřhře děvčata vypadla ve čtvrtfinále opět po prohře s pozdějšími vítězkami (Kvochová,Fiedlerová)! Podrobné výsledky z turnaje najdete zde! 

V neděli se také konal turnaj Babytenistů ve Vysokém Mýtě, a naše barvy zde reprezentovali Honzík Bureš, Nela Odehnalová, Zuzka Sperátová a Adélka Pečenková. Honzík, Zuzka a Adélka prošli základními skupinami úspěšně do čtvrtfinále turnaje. Do semifinále (i díky nejpříznivějšímu losu) postoupila už jen Adélka, kde nestačila na Švarcovou z Prostějova a skončila tak na pěkném 3.místě. Nela sice ze základní skupiny nepostoupila, avšak zahrála si finále útěchy a její dobrý výkon je vzhledem k jejímu věku příslibem do budoucna! Podrobné výsledky z turnaje najdete zde!

13.5.2012 - Druhé kolo Skutečské Žákovské Ligy(SŽL)

- Tento víkend se úspěšně uskutečnilo druhé kolo SŽL za účasti 26 hráčů. Z toho jeden úplný nováček(Martin Obrovský). Všichni hráči poctivě bojovali, některým se dařilo více, některým méně, ale nejdůležitější ze všeho byla jejich samotná účast, neboť s každým odehraným zápasem stoupá kvalita jejich výkonů a na všech přítomných bylo velmi znát, kdo má letos více odehraných utkání!!
V žebříčku si pak nejvíce polepšili tito hráči - Adélka Pečenková(postup z 20.místa na 16.), Bóďa Bezdíček(z 13.na 10.), Zuzka Sperátová(z 16.na 13.), Nelča Odehnalová(z 27.na 25.) a Nikča Vladyková(z 30.na 28.).

12.-13.5.2012 - Výsledky z dalšího kola soutěží družstev:

Naši Minitenisté a Mladší žáci měli tento týden volný los. V akci však byli Babytenisté (Juliš, Sperátová Z.,Pečenková A.,Bureš J. a Odehnalová Nela) a jednoznačným vítězstvím v Poličce 6:0 si upevnili druhou příčku ve své skupině a to jen vinou horšího skóre.

Sobotní soutěže družstev Starších žáků se zúčastnily Eliška Pečenková s Janou Kotvasovou za TCV Pardubice proti České Třebové(6:3)! Janě se narozdíl od Elišky ve své premiéře v této soutěži i přes bojovný výkon zvítězit nepodařilo a to ani ve společné čtyřhře s Eliškou!
V neděli pak ještě Eliška odehrála své další utkání za Mladší žactvo TK Pernštýn Pardubice ve Dvoře Králové a opět (podobně jako minulý týden) nedotáhla do vítězného konce slibně rozehraný zápas s favorizovanou Holmanovou(7:5,2:6,0:6)

8.5.2012 - Výsledky ze soutěží družstev:

O svátečním úterý byly na programu pouze zápasy družstev Babytenistů a Starších žáků.
Babytenisté (Bezdíček,Sperátová Z.,Pečenková A.,Bureš J.)potvrdili svou dobrou formu druhým jednoznačným vítězstvím ve své skupině, tentokrát 6:0 nad Svitavami.

Soutěží družstev Starších žáků se zúčastnili Daniel Macháček za Vysoké Mýto proti Hlinsku(5:4) a Eliška Pečenková s Natálií Vašulínovou za TCV Pardubice, když přispěly k výhře nad Chrudimí 7:2. Natálka zde získala své premiérové vítězství při "mistráku" v kategorii Starších žáků ve společné čtyřhře s Eliškou!

5.-7.5.2012 - Čerstvé výsledky ze soutěží družstev:

 - Soutěže družstev již jsou v plném proudu a tak není divu, že se do nich tento víkend zapojilo rekordních 19 našich členů! 

Minitenisté (Odehnalová,Horák,Krčil,Dvořáček) mají za sebou další dvě utkání. S favoritem jejich základní skupiny - Svitavami - již podruhé prohráli výsledkem 2:6. V duelu s Hlinskem si po vyrovnaném boji připsali důležité těsné vítězství(na zápasy 4:4, na sety 10:8) v boji o druhou postupovou příčku!

Babytenisté (Bezdíček,Vařejčko,Sperátová Z.,Pečenková A.,Bureš J.)mají za sebou úspěšný vstup do soutěže, když si přivezli poměrně přesvědčivé vítězství 5:1 z Vysokého Mýta.

Naši Mladší žáci (Pavliš,Salát,Brožka,Štikar,Hetfleišová,Váňová,Sperátová M.)odehráli již své druhé utkání v soutěži, když přivítali na domácím hřišti své vrstevníky z Hlinska. Tentokrát zužitkovali výhody domácího prostředí a především díky výkonům našich chlapců dosáhli na historicky první vítězství našeho týmu v této věkové kategorii a to výsledkem 5:4! 

V neděli pak nastoupila, za družstvo TK Pernštýn Pardubice v nejvyšší VČ soutěži Mladších žáků, naše děvčata Pečenková E. a Bezdíčková H. Bohužel se jim i přes nadějný průběh jejich zápasů zvítězit nepodařilo. Obě prohráli v třísetových bitvách se svými soupeřkami, když Eliška neudržela svou hru z prvního setu v nadějně rozehraném utkání. Naopak Hanka se postupně rozehrávala, avšak nakonec musela své utkání skrečovat ve třetím setu kvůli zranění pravé ruky. Přejeme jí proto brzké uzdravení a opětovné zapojení se do tréninku!

Již o den dříve odehráli Eliška P. s Hankou B. svá utkání v krajské soutěži Starších žáků za TCV Pardubice a přispěli svými vítězstvími k celkovému vítěztsví 5.4 nad Vysokým Mýtem, za které si odbyl svou premiéru v mistrovských soutěžích Daniel Macháček!

1.5.2012 - Soutěže družstev byly zahájeny:

- Do soutěží se zapojilo celkem 13 našich hráčů.. a to v družstvech Mladších žáků v Pardubické krajské soutěži a Minitenistů ve Východočeském přeboru.... a své zástupce jsme měli také v nejvyšší Východočeské soutěži Mladšího žactva, kde nás reprezentují dvě děvčata v týmu TK Pernštýn Pardubice. Po uplynulém větrném víkendu bereme jako úspěch i to, že jsme stihli dát kurty do pořádku tak, aby mohli Minitenisté své zápasy vůbec odehrát, neboť nám všechnu antuku z kurtů odfoukal silný vítr! 

Velkou radost nám udělali především naši Mladší žáci, kteří si málem z historicky prvního utkání v soutěžích družstev odvezli vítězství ze Světlé nad Sázavou, když po příkladném a bojovném výkonu odešli jen těsně poraženi konečným výsledkem 4:5! Takovýto výsledek jsme zdaleka neočekávali a tak všem, kteří nás ve Světlé reprezentovali sympatickým výkonem, děkujeme a přejeme více podobně úspěšných vystoupení!
Ani naši Minitenisté se neztratili, když po úvodní porážce s favorizovanými Svitavami porazili ve svém druhém utkání Moravskou Třebovou, čímž v podstatě splnili naše očekávání.

30.4.2012 - Aktuální pořadí ve VČ žebříčku mladších žákyň po zimě

- (v závorce je celostátní pořadí)

1.(8.) Josefová Adéla(TC DTJ Hradec Králové), 2.(9.) Kvochová Kristýna(Lokomotiva Trutnov)
3.(21.) Fiedlerová Kristýna(TK Náchod), 4.(39.) Holmanová Markéta(TC Dvůr Králové nad Labem)
5.(41.) Francová Aneta(TK Ústí nad Orlicí) 6.(67.) Kovářová Adriana(TK Česká Třebová)
7.
(68.) Pečenková Eliška(DTK Skuteč) 8.(69.) Blažková Tereza(LTC Pardubice)
9.(73.) Štětková Klára(TC DTJ Hradec Králové) 10.(76.) Bernardová Pavla(TK Náchod)
11.(78.) Tomášková Jana(TC DTJ Hradec Králové) 12.(84.) Bezdíčková Hana(DTK Skuteč)
13.(93.) Kulhavá Veronika(TOSK Žamberk) 14.(110.) Lamiová Klára(TJ Lázně Bělohrad)
15.(129.) Šebestíková Lucie(Třebechovice po Orebem) 16.(133.) Ducháčková Kateřina(TK Ústí nad Orl.)
17.(141.) Satošová Marta(TK Česká Třebová) 18.(143.) Dipoldová Gabriela(TJ JIskra Havlíčkův Brod)
19.(160.) Andrlová Eliška(Tesla Pardubice) 20.(168.) Dorreová Adéla(Třebechovice pod Orebem)
21.(169.) Holubcová Kristýna(Lokomotiva Trutnov) 22.(172.) Jelínková Daniela(TK Pernštýn Pardubice)
(celkem se po zimě do celostátního žebříčku klasifikovalo 463 mladších žákyň)


29.4.2012

- Jediným naším zástupcem na turnajích byla tento víkend Minitenistka Nela Odehnalová, která na turnaji ve Dvoře Králové obsadila krásné druhé místo mezi 22hráči, když nestačila jen na domácí Jansovou! Gratulujeme!!

21.4.2012 - Meziokresní Přebory Pardubického kraje Mladších žáků

- Na meziokresních přeborech mladších žákyň, které se konaly o tomto víkendu v České Třebové, nás reprezentovaly tři Mladší žákyně - Eliška Pečenková, Hanka Bezdíčková a Natálka Hetfleišová. Nejvíce se zde dařilo Elišce, když skončila až v semifinále, kde narazila na pozdější vítězku Anetu Francovou z Ústí nad Orlicí. Hanka i přes dobrý výkon podlehla v třísetové bitvě domácí Adrianě Kovářové již ve čtvrtfinále! Pro Natálku, která se také dostala mezi nejlepších osm přes Štěpánkovou z Chrudimi, byl naopak postup do čtvrtfinále úspěchem, neboť to byl její první vítězný zápas na turnajích ČTS. Ve čtvrtfinále již sice nestačila na první nasazenou Gábinu Dipoldovou z Havlíčkova Brodu, se svým vystoupením však může být spokojená!
Ve čtyřhře pak Eliška s Hankou podlehly až ve finále dvojici Kovářová, Francová. Natálka do čtyřhry nenastoupila. Podrobné výsledky z turnaje najdete zde!

15.4.2012 - První kolo Skutečské Žákovské Ligy(SŽL)

- První kolo SŽL bylo úspěšně odehráno a to i přes nepřízeň počasí. Bylo "trochu" chladno, avšak svůj hlavní účel to splnilo. Všichni příchozí si odehráli své první dva letošní venkovní zápasy a také byla úspěšně otestována kvalita čerstvě připravených tenisových kurtů. Prvního kola se zúčastnilo celkem 26 hráčů a mezi nimi tři úplní nováčci na velkém kurtu(Odehnalová Nela, Vladyková Nikola. a Votava Martin).

 Turnajové výsledky - Jediným našim reprezentantem na turnajích byla tento víkend pouze Minitenistka Nela Odehnalová, která se zúčastnila silně obsazeného turnaje (v kolébce minitenisu v ČR) na TC Brno, kde se mezi 28 účastníky umístila na pěkném 8místě!

24.3.-25.3.2012 Turnajové výsledky našich členů

 - Tento víkend nás na turnajích jednotlivců reprezentoval rekordní počet celkem 9 našich hráčů. 5 babytenistů a 4 mladší žáci. Babytenisté se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v České Třebové. Nejvíce se zde dařilo Bóďovi Bezdíčkovi, který se mezi chlapci umístil na třetím místě, když v semifinále prohrál až v tiebreaku po několika nevyužitých mečbolech. V zápase o třetí místo však byl (opět v tiebreaku) úspěšnější!

Adélka Pečenková a Zuzka Sperátová zde mezi děvčaty skončily shodně ve čtvrtfinále!

Honzík Bureš a Tomášek Vařejčko se v kvalitní konkurenci přes veškerou snahu neprosadili, když všechny svá utkání prohráli. 

Kvalitně obsazeného turnaje v Hradci králové se zúčastnily také mladší žákyně Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková. V kvalitní konkurenci došli tentokrát obě "jen" do čtvrtfinále dvouhry a společně do semifinále čtyřhry!

Poprvé v historii našeho oddílu se turnaje mladších žáků zůčastnili také dva naši kluci. Těmito "průkopníky" se stali Tomáš Paulus a Damián Pavliš. Na turnaji v Pardubicích oba dva, zdá se, zaplatili nováčkovskou daň.

Damián zde zdaleka nepotvrdil své zlepšující se tréninkové výkony a první účast na takovémto turnaji ho svazovala více, než bychom předpokládali (a to i přes to, nebo možná právě proto, že narazil v prvním kole na pozdějšího finalistu turnaje).

Tomáš naopak využil lepšího losu a přestože nakonec v prvním kole také prohrál, odehrál zde více než vyrovnané utkání a zřejmě jen herní nevyzrálost ho připravila o první vítězný zápas na turnajích ČTS!
(Podrobnější informace najdete zde)

23.3.2012 - Přinášíme důležité Informace ze schůze výkonného výboru DTK Skuteč, týkající se všech členů oddílu, o jarní sezóně 2012 1)

 Pozvánka na jarní tenisovou brigádu: Jelikož bychom již rádi začali chodit trénovat ven (v případě příznivého počasí), pořádáme brigádu za účelem úpravy tenisových kurtů, které budeme v letošním roce po dohodě s "městem" opět sami spravovat. Počítáme tudíž opět s Vaší pomocí(bez které bychom sami takto rychle kurty připravit nezvládli). Pro odpracování povinně dobrovolných brigádnických hodin jsme stanovili 3 termíny tenisové brigády(aby si každý mohl vybrat termín, jaký mu vyhovuje) a to:
1. - v sobotu 31.3. (od 9hod - do cca 14hod)
2. - v neděli 1.4.
(od 9hod - do 12hod)
3. - v sobotu 7.4.
(od 9hod - do cca 14hod)
Uvítáme tedy, pokud si alespoň na jednu z těchto brigád najdou svůj čas všichni členové(či jejich rodinní příslušníci)našeho oddílu. Účast na brigádě, stejně tak jako omluvenky za případnou neúčast (omluvenky budou přijímány pouze z vážných důvodů, avšak očekáváme opět dobrovolnou "finanční či jinou materiální kompenzaci"), ohlaste prosím vždy předem u předsedy oddílu Dušana Pečenky(777246971).
Jelikož asi nebudeme mít dostatek nářadí pro všechny, prosíme kdo má, ať si jej vezme s sebou!! Budeme potřebovat nějaké hrabičky, lopaty, kýble, kolečka, mycí potřeby a možná i štětce!!2) Tréninky na venkovních kurtech: Chceme, aby v průběhu jarní sezóny(duben, květen ,červen) mělo každé družstvo minimálně dva skupinové oddílové tréninky týdně! Podrobný rozpis tréninků a rozdělení do tréninkových skupin najdete v nejbližší době v sekci "TRĚNINKY"3) Pronájem kurtů: Pronájem kurtů mimo oddílové tréninky a jejich rezervace bude fungovat podobně jako v loňském roce.
Na recepci Skutečské sportovní haly se budou dělat individuální jednotlivé rezervace a tam se také bude vybírat jednotlivé "kurtovné".
Dlouhodobé rezervace včetně zakoupení zvýhodněných "permanentek" pouze u členů výkonného výboru. Permanentky seženete také v prodejně HB Sport v ulici pod náměstím. Pro členy našeho oddílu(děti+trenéři) bude i nadále pronájem kurtů zdarma!4) Členské příspěvky: Členské příspěvky zatím zůstávají pro rok 2012 stejné jako loni, tj. 500,-Kč/pololetně. A jelikož si Vážíme každého rodiče, který chodí pravidelně aktivně pomáhat s trénováním našich ratolestí(včetně organizování soutěží a turnajů), budou mít tito "rodiče- trenéři" alespoň symbolické zvýhodnění za jejich neocenitelnou práci ve formě slevy 200,-Kč/pololetně/dítě. Pololetní příspěvek pro děti "trenérů-rodičů" je tedy 300,-Kč/dítě!!
V ceně příspěvku je celoroční vstup na kurty, skupinové tréninky, možnost účasti v soutěžích družstev či jednotlivců(tj.zaevidování hráče na ČTS), účast na oddílových turnajích, tenisové míčky a další tréninkové vybavení.5) Skutečská žákovská liga členů DTK Skuteč 2012: Bližší informace a pravidla této celoroční oddílové soutěže najdete v nejbližší době v sekci "TURNAJE A SOUTĚŽE DRUŽSTEV" 6) Turnaj v Badmintonu: V sobotu 31.3. od 16h30 pořádá náš oddíl badmintonový turnaj dospělých ve Skutečské sportovní hale. Podotýkám, že případný výtěžek z této akce půjde opět na děti do našeho tenisového oddílu, takže rádi přivítáme každého, kdo by si chtěl s námi zasoutěžit. V případě zájmu o tento turnaj volejte hlavnímu pořadateli = Aleš Sperát - 603 178 320

20.3.2012 - Soutěže družstev

- Na stránkách ČTS najdete již také rozlosování soutěží družstev včetně hracích dnů. Náš oddíl bude v tomto roce reprezentovat jedno družstvo Babytenisu, jedno Minitenisu a letos poprvé také jedno družstvo Mladších žáků. Uvedené termíny jsou zatím neoficiální a můžou být ještě změněny. O konečných termínech Vás budeme včas informovat!

15.3.2012 - Letní turnaje jednotlivců ČTS

- Na stránkách ČTS byl již zveřejněn kalendář turnajů letní sezóny 2012!! Všichni zájemci se tak již mohou sami přihlášet na tyto individuální turnaje z kalendáře ČTS. Pokud neznáte své přihlašovací údaje, nebo chcete na některý z turnajů přihlásit, spojte se s kontaktní osobou našeho oddílu( Dušan Pečenka - 777246971). Zvláště bychom pak chtěli upozornit na dva termíny v tomto kalendáři, neboť dva z těchto oficiálních celostátních turnajů pořádá i náš oddíl.
V sobotu 8.9. - kategorie Minitenis
V neděli 9.9. - kategorie Babytenis
Startovné na těchto dvou turnajích je pro členy našeho oddílu dobrovolné!! Takže předpokládáme maximální účast našich členů. A to i těch, kteří jinak na turnaje nejezdí. Oficiální běžné startovné pro ostatní zájemce je 200,-Kč.

3.3.2012 -

Jediným naším reprezentantem na turnajích byla tento víkend Minitenistka Nela Odehnalová, která na turnaji v Hradci Králové zúročila svoji dobrou formu z posledních týdnů a dosáhla poprvé na své turnajové vítězství!!! K tomuto úspěchu gratulujeme, neboť je to první náš Minitenista v krátké historii našeho klubu, kterému se to podařilo!!

29.2.2012 - Aktuální pořadí ve VČ žebříčku mladších žákyň

- Jelikož si velice vážíme výsledků našich členů na oficiálních turnajích ČTS, zveřejňujeme tímto aktuální průběžné pořadí v oficiálním Východočeském žebříčku mladších žákyň v probíhající sezóně zahrnující výsledky do konce února 2012!

1. Josefová Adéla(TC DTJ Hradec Králové), 2. Kvochová Kristýna(Lokomotiva Trutnov)
3. Fiedlerová Kristýna(TK Náchod), 4. Holmanová Markéta(TC Dvůr Králové nad Labem)
5. Francová Aneta(TK Ústí nad Orlicí) 6. Pečenková Eliška(DTK Skuteč)
7. Kovářová Adriana(TK Česká Třebová) 8. Štětková Klára(TC DTJ Hradec Králové)
9. Bezdíčková Hana(DTK Skuteč) a Blažková Tereza(LTC Pardubice)
11. Bernardová Pavla(TK Náchod) 12. Kulhavá Veronika(TOSK Žamberk)
13. Lamiová Klára(TK Pernštýn Pardubice) 14. Šebestíková Lucie(Třebechovice po Orebem)
15. Ducháčková Kateřina(TK Ústí nad Orlicí) 16. Svatošová Marta(TK České Třebová)
17. Tomášková Jana(TC DTJ Hradec Králové) 18. Dorreová Adéla(Třebechovice pod Orebem)
19. Dipoldová Gabriela(TJ JIskra Havlíčkův Brod) a Andrlová Eliška(Tesla Pardubice)

Oběma našim děvčatům k jejich výsledkům gratulujeme a věříme, že se k nim v probíhající sezóně přidají i někteří další naši členové(např. poprvé v historii našeho oddílu i kluci!)
Jen zde ještě podotýkáme, že v mladších kategoriích(Babytenis a Minitenis) se oficiální žebříčky nesestavují!

25.2.-26.2.2012

- Naše mladší žákyně Eliška Pečenková si letos poprvé vyzkoušela jaké to je mezi staršími žákyněmi na turnaji v Hradci Králové. Ve dvouhře bohužel neprošla přes první kolo, když nestačila na Cháberovou z Kolína. Ve čtyřhře však spolu s Anetou Francovou z Ústí nad Orlicí dosáhla na své první vítězství na turnaji této věkové kategorie, když ve čtvrtfinále společně prošly přes dvojici Holmanová(Dvůr Králové), Štětková(TC DTJ Hr.Králové) a umístily se tak na třetím místě! Podrobně zde!

V neděli pak na turnaji Babytenistů v Havlíčkově Brodě naše barvy reprezentovaly naše holky - Adélka Pečenková a Zuzka Sperátová. V konkurenci 16 hráčů se děvčata vůbec neztratila. Obě postoupila ze základní skupiny mezi nejlepších 8 do PlayOff. A obě vyřadil pozdější vítěz Filip Čech z TK Agrofert Prostějov. Zuzku ve čtvrtfinále a Adélku v semifinále. Adélka tak skončila na pěkném třetím místě, když nejlepší výkon podala ve svém čtvrtfinálovém utkání s domácím Alešem Bouchnerem, kterého porazila překvapivě (avšak zaslouženě) 4:0!

18.2.-19.2.2012

- Naším nejúspěšnějším zástupcem o tomto víkendu se stala Minitenistka Nela Odehnalová, která nejprve v sobotu obsadila pěkné druhé místo na turnaji v Poličce a v neděli pak pro naše barvy získala další medailové umístění na Východočeských halových přeborech v Minitenisu, které se konaly ve Vysokém Mýtě, když vypadla až v semifinále a obsadila tak krásné třetí místo mezi 12 účastníky. Podrobně zde!

Celkově tedy tuto zimu získali naši reprezentanti na VČ oblastních přeborech tři třetí místa(Nelinka Odehnalová, Zuzka Sperátová a Adélka Pečenková) a dvě čtvrtfinálová umístění(Hanka Bezdíčková a Eliška Pečenková.

Dalšího turnaje Mladších žákyň v Hradci Králové se pak zúčastnily již tradičně Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková a s nimi letos podruhé také Natálka Hetfleišová. Hanka a Eliška shodně prošly až do třetího kola, kde však již ztroskotaly na prvních dvou nasazených hráčkách, když obě po herně vyrovnaných prvních setech nezvládly koncovky dobře rozehraných zápasů!! Natálka měla z našich děvčat v prvním kole dvouhry asi nejtěžší los, avšak přes výsledkově jednoznačnou porážku na ní již byla znát větší rozehranost a menší nervozita, než na předchozím turnaji a naznačila tak, že se dá do budoucna na čem stavět!
(Podrobnější informace najdete zde)

11.2.-12.2.2012

- Tentokrát nás na turnajích reprezentovaly pouze dvě naše mladší žákyně - Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková. Zavítaly však až do Mladé Boleslavi na kvalitně obsazený "Béčkový" turnaj. Zatím na těchto turnajích sbírají spíše jen zkušenosti, ale neodjely z tohoto turnaje s prázdnou, když se jim podařil projít do druhého kola ve čtyřhře a Elišce také ve dvouhře.
(Podrobnější informace najdete zde)

4.2.-5.2.2012

- Tento víkend nás na turnajích reprezentovali tři Babytensté a jedna Minitenistka. V Pardubicích na Tesle se konaly VČ přebory v Babytenisu.

Z našich kluků se zúčastnil pouze Honzík Bureš. V kvalitní konkurenci se však neprosadil a byl vyřazen již ve skupině. Našim holkám se dařilo více! Adélka Pečenková i Zuzka Sperátová potvrdily svoji formu posledních týdnů a obě postoupily ze základní skupiny a vypadly shodně až v semifinále! Mezi 15 hráčkami se tak podělily o krásné třetí místo!! Podrobně zde!

Na Minitenisovém turnaji ve Vys.Mýtě nás pak reprezentovala Nela Odehnalová a mezi 10 účastníky se umístila také na pěkném třetím místě!! Podrobně zde!

Gratulujeme holkám k jejich výsledkům a doufáme, že se do turnajů jednotlivců zapojí i další naši zástupci, neboť jsme přesvědčeni, že zkušenosti z odehraných zápasů se jim budou dříve či později hodit i v soutěžích družstev!

28.-29.1.2012

- Tento tenisový víkend se určitě zapíše červeným písmem do historie našeho tenisového klubu. Na turnajích nás reprezentovalo tentokrát hned 8 našich zástupců. A reprezentovali nás více než úspěšně! 

V sobotu se nejprve zúčastnili naši babytenisti turnaje v Litomyšli. Tomáš Vařejčko mezi 12chlapci sice jako jediný z našich nepostoupil ze skupiny do čtvrtfinále, vyhrál však soutěž útěchy! Honza Bureš postoupil ze skupiny mezi nejlepších 8hráčů a jen velice těsně(když prohrál až v tiebreaku) mu unikl postup do semifinále. Bóďa Bezdíček pak zde obsadil konečné 3.místo, když ho v semifinále vyřadil (rovněž v tiebreaku) pozdější vítěz turnaje Jáchym Typl z České Třebové. 

Ještě více se zde dařilo našim holkám. Zuzka Sperátová skončila mezi 12hráčkami na konečném 4.místě a Adélka Pečenková dokonce celý turnaj vyhrála když v semifinále vyřadila právě Zuzku a ve finále pak překvapivě porazila i favorizovanou Adélku Duškovou z Ústí nad Orlicí a dosáhla tak doposud svého největšího úspěchu. Tento výsledek se zároveň stal nejlepším klubovým výsledkem v dosavadní historii DTK Skuteč, jelikož to bylo první vítězství našeho hráče mezi jednotlivci na oficiálním turnaji ČTS(ve všech věkových kategoriích)!! Podrobné výsledky zde! 

Na tento úspěch pak v neděli na turnaji ve Vysokém Mýtě navázaly naše mladší žákyně Hanka Bezdíčková a Eliška Pečenková, kdy již podruhé v této sezóně vyhrály společnou čtyřhru a vůbec poprvé se na oficiálním turnaji ČTS utkaly společně také ve finále dvouhry! Po oboustranně bojovné hře, když si naše holky nenechaly žádný míček zadarmo a vůbec se nešetřily před následujícím finále čtyřhry, odešla z tohoto zápasu šťastnější Eliška a získala tak své první turnajové vítězství ve dvouhře!! Turnaje se zúčastnila ještě Natálka Hetfleišová, pro kterou to byla premiéra na oficiálním turnaji ČTS, což se jistě projevilo na její nováčkovsky svázané hře a nepodařilo se jí projít přes 1.kolo. Ostudu nám však zde neudělala a věříme, že její výsledek ji povzbudí k ještě větší tréninkové píli! (Podrobnější informace najdete zde)
Gratulujeme tímto znovu všem k jejich výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu!

14.-15.1.2012

- Další tenisový víkend byl pro naše zástupce poměrně úspěšný. Babytenisových turnajů se zúčastnilo hned pět našich hráčů - Bóďa Bezdíček, Honza Bureš, Tomáš Vařejčko, Adélka Pečenková a Zuzka Sperátová. Kluci byli na turnaji v Pardubicích a holky ve Vys.Mýtě. Kromě Tomáše Vařejčky se všem podařilo postoupit ze základních skupin do čtfrtfinále a Zuzka si dokonce odnesla pohár za 3.místo!

Hanka Bezdíčková a Eliška Pečenková se pak na VČ halových přeborech obě probojovaly mezi nejlepších 8 tenistek VČ oblasti(Pardubicko+Hradecko)!!
Gratulujeme všem k jejich výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu!
(Podrobnější informace najdete zde)

7.-8.1.2012

- Tento víkend nás na turnajích reprezentovali Hanka Bezdíčková a Eliška Pečenková v kategorii Ml.žáci a Nela Odehnalová v kategorii Minitenis. 

Nela se nejprve v Sobotu umístila na 6. místě mezi 12 účastníky na turnaji v Litomyšli a v Neděli pak získala 3.místo mezi 8 účastníky na turnaji v Havlíčkově Brodě. Podrobně zde!

Eliška s Hankou se poprvé v této sezóně zúčastnily kvalitně obsazeného "Béčkového" turnaje v Pardubicích. Pouze Hanka však zde prošla vítězstvím v 1.kole mezi nejlepších 16.hráček. V dalších utkáních již byli soupeři našich děvčat nad jejich síly... 

(Podrobnější informace najdete zde

31.12.2011 - TITUL TENISTA ROKU DTK SKUTEČ ZA ROK 2011 ZÍSKALI:

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁCI: PEČENKOVÁ ELIŠKA
KATEGORIE BABYTENIS: BEZDÍČEK BOHUMIL

KATEGORIE MINITENIS: ODEHNALOVÁ NELA

28.12.2011

- Svého prvního turnaje v kategorii Starších žáků se zúčastnili dva naši zástupci! Natálka Vašulínová a Eliška Pečenková. Obě na turnaji v Hradci Králové sice skončili hned v prvním kole, přesto věříme, že zkušenosti zde získané zúročí na některém z dalších turnajů.
(Podrobnější informace najdete zde)

19.12.2011

 - Také Mladší žáci se rozloučili s rokem 2011 HALOVÝM TURNAJEM V "LÍNÉM TENISU". Mezi 16 účastníky v turnaji hraném systémem na dvě porážky zvítězila Hanka Bezdíčková před Eliškou Pečenkovou. O třetí místo se podělili Natálka Vašulínová a Natálka Hetfleišová!!

12.12.2011

 - Na rozloučenou s rokem 2011 jsme pro naše BABYTENISTY uspořádali HALOVÝ TURNAJ V "LÍNÉM TENISU". Akce se zúčastnilo 13dětí a vítězem se stal Bohoušek Bezdíček před Tomášem Paulusem. V souboji o třetí místo pak Zuzka Sperátová zdolala Adélku Pečenkovou. Děkujeme všem účastníkům za účast a věříme, že se všem tento netradiční turnaj líbil!

10.-11.12.2011 

- Tento víkend nás na turnajích reprezentovali opět Hanka Bezdíčková a Eliška Pečenková a poprvé v této sezóně také Minitenistka Nela Odehnalová.
Na Minitenisovém turnaji v Pardubicích(na Pernštýně) se Nela umístila mezi 10 účastníky na krásném 2.místě!
A rovněž mladší žákyně také na turnaji v Pardubicích(na TCV) sbíraly medailová umístění. Eliška i Hanka shodně došli až do semifinále dvouhry a podělili se tak o třetí místo. Společnou čtyřhru zde dokonce vyhráli a získali tak první turnajové vítězství v nové sezóně!!
Všem třem děvčatům k medailovým umístěním gratulujeme a přejeme jim, ať se jim takto daří i v dalších turnajích.
(Podrobnější informace najdete zde)


3.-4.12.2011

Zimními halovými turnaji začala nová sezóna, která skončí na podzim 2012. Tento víkend nás na turnajích reprezentovali dvě Babytenistky - Zuzka Sperátová a Adélka Pečenková na turnaji v Poličce a dvě Mladší žákyně - Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková na turnaji v České Třebové. A výsledky byli více než slibné.

Babytenisového turnaje v Poličce se zúčastnilo 16 hráčů. Adélka po dvou vítězstvích v základní čtyřčlenné skupině postoupila mezi nejlepších 8 hráčů. Ve čtvrtfinále vypadla s pozdější vítězkou a umístila se tak na pěkném 5.-8.místě. Zuzka sice těsně nepostoupila ze skupiny, ale jelikož v útěše již všechny své zápasy vyhrála, umístila se na konečném 9.místě.

Turnaje Mladších žákyň v České Třebové se zúčastnilo 18 tenistek. Hanka sice ve dvouhře vypadla hned v prvním kole, ale ve čtyřhře spolu s Eliškou došli až do finále! A své první finále v této sezóně si zapsala také Eliška ve dvouhře, když nestačila pouze na domácí Adrianu Kovářovou.
(Podrobnější informace najdete zde)

Top události roku 2012:


- Vynikající historická umístění našich týmů ve Východočeských přeborech družstev. Minitenisté skončili na 4.místě z 26 přihlášených a Babytenisté na 5.místě z 44 přihlášených.- Historicky nejlepší umístění našich děvčat v celostátním žebříčku ČTS za rok 2012 v kategorii Mladších žákyň:
Eliška Pečenková
(78.v ČR, 9.ve VČ)
Hanka Bezdíčková
(103.v ČR, 12.ve VČ)
Natálie Hetfleišová
(602.v ČR, 59.ve VČ)
- Poprvé se do žebříčku Mladších žáků dostali také naši kluci:

Vojtěch Brožka a Petr Štikar
(1225.v ČR, 145.ve VČ)
Damián Pavliš
(1281.v ČR, 151.ve VČ)
Tomáš Paulus
(1444.v ČR, 171.ve VČ)Martin Salát
(1519.v ČR, 182.ve VČ)
- Četná medailová umístění našich zástupců na oficiálních turnajích jednotlivců pořádaných pod hlavičkou ČTS
V roce 2012 naši hráči získali na těchto turnajích celkem 43medailových umístění. Z toho 11 prvních míst, 10 druhých míst a 22 třetích míst.
Mezi největší úspěchy jednotlivců pak počítáme - 3.místo z VČ halových přeborů v kategorii minitenis(Odehnalová Nela)
- dvě 3.místa z VČ halových přeborů v kategorii babytenis(Pečenková Adéla a Sperátová Zuzana)
- 3.místo z letních Meziokresních přeborů jednotlivců Pardubického kraje v kategorii Mladších žákyň(Pečenková Eliška)
- 2.místo ze čtyřhry z letních Meziokresních přeborů jednotlivců Pardubického kraje v kategorii Mladších žákyň(Pečenková Eliška a Bezdíčková Hana)
- svá první individuální turnajová vítězství ve dvouhře zaznamenali postupně Adélka Pečenková v kategorii Babytenis, Eliška Pečenková v kategorii Mladších žákyň, Nela Odenalová v kategorii Minitenis a Bohumil Bezdíček v kategorii Babytenis

Výsledky ze soutěží družstev...


MINITENIS:
1.5. -Svitavy-Skuteč 6:2
1.5. -Skuteč-M.Třebová 7:1
6.5. -Skuteč-Svitavy 2:6

6.5. -Skuteč-Hlinsko 4:4(10:8)
27.5. -Skuteč-M.Třebová 8:0
27.5. -Skuteč-Hlinsko 5:3
3.6. -Skuteč-Polička 6:2
3.6. Polička-Skuteč 4:4(9:10)
16.6.SEMIFINÁLE VČ PŘEBORU:
Choceň-Skuteč 4:4 (10:10,144:160)
Skuteč-LTC Pardubice 5:3
22.9.FINÁLE VČ PŘEBORU:
Dvůr Králové A-Skuteč 8:0
Svitavy-Skuteč 7:1
Dvůr Králové B-Skuteč 7:1
V konečném pořadí VČ přeboru tak naši minitenisté obsadili krásné 4.místo!!

BABYTENIS:

5.5. -V.Mýto-Skuteč 1:5
8.5. -Skuteč-Svitavy 6:0
12.5. -Polička"B"-Skuteč 0:6
26.5. -Skuteč-Litomyšl 6:0
2.6. -Č.Třebová-Skuteč 2:4
16.6.ČTVRTFINÁLE VČ PŘEBORU:
Skuteč-Polička "A" 5:1
23.6.SEMIFINÁLE VČ PŘEBORU:
Havlíčkův Brod-Skuteč 3:3(24:21)ML.ŽÁCI:

1.5. -Světlá-Skuteč 5:4
6.5. -Skuteč-Hlinsko 5:4
27.5. -Skuteč-Tesla Pce 0:9
3.6. -Skuteč-TCV Pce 3:6

Výsledky z oddílových turnajů...

15.4. - 13.10.2012 - SKUTEČSKÁ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2012:
Konečné pořadí:1.místo - Eliška Pečenková
2.místo - Hana Bezdíčková
3.místo - Natálie Vašulínová
4.místo - Bohumil Bezdíček
5.místo - Natálie Hetfleišová
6.místo - Jana Kotvasová
7.místo - Kristýna Jiroutková
8.místo - Barbora Zdražilová
9.místo - Adéla Bohatá
10.místo - Kristýna Burešová
11.místo - Zuzana Sperátová
12.místo - Damián Pavliš
13.místo - Adéla Pečenková
14.místo - Markéta Štikarová
15.místo - Daniel Macháček
16.místo - Michala Sperátová
17.místo - Nela Odehnalová
18.místo - Tomáš Paulus
19.místo - Vojtěch Brožka
20.místo - Petr Štikar
21.místo - Anna Váňová
22.místo - Vařejčko Tomáš
23.místo - Adéla Burešová
24.místo - Dominika Spilková
25.místo - Jan Bureš
26.místo - Aneta Vladyková
27.místo - Kristýna Štulíková
28.místo - Nikola Vladyková
29.místo - Martin Obrovský
30.místo - Martin Votava
31.místo - Matěj Nechodom