DĚTSKÝ TENISOVÝ KLUB SKUTEČ

Dětský tenisový klub Skuteč - HISTORIE -ROK 2013

DTK SKUTEČ - po pěti letech od založení v roce 2008

Výsledky v soutěžích družstev 2013

Ve východočeských soutěžích smíšených družstev jsme tento rok obsadili poprvé čtyři věkové kategorie. Vedle jednoho družstva Minitenistů (děti 6-7let), dvou družstev Babytenistů (děti 8-9let) a jednoho družstva Mladších žáků (děti 10-12let), jsme letos poprvé obsadili také kategorii Starších žáků (děti 10-14let) Minitenistům 

 Minitenistům se v letošním roce nepodařilo navázat na výsledky svých předchůdců (vloni jsme ve VČ přeboru obsadili 4.místo z 26 zúčastněných družstev), když v základní skupině Východočeského přeboru družstev nezvítězil náš tým ani v jednom z osmi utkání. Naše družstvo postupně prohrálo s Hlinskem (1:7 a 2:6), Pernštýnem Pardubice (2:6 a 4:4) a Havlíčkovým Brodem (1:7 a 2:6). Přesto zde musíme podotknout, že ani letos jsme v této soutěži ostudu neudělali. Hráči se svými protivníky sehráli spoustu vyrovnaných třísetových zápasů... (a o jedné celkové porážce s družstvem Pernštýn Pardubice rozhodl dokonce až nižší počet získaných míčů). Všechna utkání odehrálo družstvo pod vedením kapitána Davida Krčila ve složení Marek Krčil, Patrik Paulus, Oldřich Brožka a Adam Votava. Jediné děvče v sestavě, Terezu Peřinovou, bohužel vyřadilo ze hry dlouhodobé onemocnění. Podotýkáme, že naše základní skupina nebyla vůbec jednoduchá. Vždyť družstvo Hlinska, se kterým naši hráči sehráli několik vyrovnaných zápasů, se nakonec zastavilo až v republikovém finále na konečném 5.místě!
Podrobně si výsledky družstva minitenistů můžete prohlédnout zde!

Ani Babytenisté nezopakovali loňské historické umístění(5.místo ve VČ). V tomto roce jsme do Východočeského přeboru družstev poslali hned dvě družstva babytenistů. Ani jedno však tentokrát ze základních skupin do dalších bojů nepostoupilo.
Naše "Áčko" ve složení Bohumil Bezdíček, Nela Odehnalová, Nikola Vladyková a Martin Votava (kapitán Jan Vladyka) v základní skupině porazilo TCV Pardubice 6:0, LTC Pardubice 5:1, Teslu Pardubice 5:1 a prohrálo s Havlíčkovým Brodem 0:6. O druhé postupové místo ze skupiny tak bojovalo s družstvem TK Pernštýn Pardubice a po výsledku 3:3 rozhodl o porážce a nepostupu našeho družstva jen horší poměr získaných gamů. Postup ze skupiny nám tedy letos jen o malý kousíček unikl!

"Béčko" ve složení Kryštof Horák, Lukáš Dvořáček, Tomáš Paulus, Marek Krčil, Bára Dalecká a Kateřina Pavlišová (kapitán Tomáš Paulus st.) v základní skupině zvítězilo s Českou Třebovou 6:0 a s Moravskou Třebovou 5:1. Prohrálo pak s Vysokým Mýtem 2:4, Poličkou 0:6 a Svitavami 0:6. Skončilo tak ve skupině na 4.místě. Avšak vzhledem k tomu, že všichni hráči tohoto družstva budou v této kategorii hrát i v příštím roce, považujeme jejich vystoupení za úspěšné.

Družstvo Mladších žáků ve své druhé soutěžní sezóně naopak výrazně vylepšilo loňské výsledky. V sedmičlenné skupině Pardubické krajské soutěže až do posledního zápasu bojovalo o první místo a tedy i o případný postup do Pardubického krajského přeboru. Ve svém prvním zápase družstvo nejprve vydřelo vítězství 5:4 na kurtech LTC Pardubice "B". Na domácích kurtech v derby s Hlinskem pak nečekaně jasně zvítězilo 7:2. Z kurtů TC Chrudim "A" si odvezlo první porážku 2:7. Nečekaně hladce však vzápětí vyhrálo s TCV Pardubice 8:1. Po jasném vítězství s Chrudimí "B" 9:0 (a porážce Chrudimi "A" ve Světlé nad Sázavou) jsme tedy odjížděli k poslednímu zápasu s doposud neporaženou Světlou s vědomím, že tam budeme hrát o 1. až 3. místo ve skupině. Po dvouhrách byl stav utkání vyrovnaný 3:3 a o těsném vítězství Světlé v poměru 5:4 rozhodly až závěrečné čtyřhry. Naše družstvo tak v Pardubické krajské soutěži obsadilo pěkné 3. místo. O tento výsledek se pod vedením kapitána Aleše Speráta zasloužilo družstvo ve složení Damián Pavliš, Tomáš Paulus, Vojtěch Brožka, Jan Bureš, Tomáš Vařejčko, Zuzana Sperátová, Adéla Pečenková, Dominika Spilková a Adéla Burešová.

Poprvé v naší historii jsme v družstvech obsadili také kategorii Staršího žactva. Jelikož bylo družstvo postaveno především za účelem získávání herních zkušeností a zvláště chlapci museli být vždy doplňováni do potřebného počtu mladšími žáky (neboť v této kategorii mají u nás zatím stále herní i početní převahu děvčata), musíme všem hráčům včetně jejich kapitána opět poděkovat za reprezentaci a zodpovědný přístup k zápasům. Přestože naše družstvo v Pardubické krajské soutěži všechna utkání prohrálo (se Světlou 3:6, s Chrudimí "B" 2:7, s TCV Pardubice 3:6, s Hlinskem 1:8 a s Teslou Pardubice 0:9), bylo na většině hráčů znát postupné herní zlepšení a zvláště děvčata podržela náš tým i výsledkově. Jen škoda, že při utkáních nemůžeme využít více našich šikovných děvčat (do každého utkání smíšených družstev starších žáků se nasazují vždy čtyři chlapci a pouze dvě děvčata)! I proto jsme několik z našich početných starších žákyň uvolnili na hostování do jiných oddílů. Základ našeho družstva starších žáků pod vedením kapitána Michala Štikara tvořili Daniel Macháček, Petr Štikar, Natálie Vašulínová, Natálie Hetfleišová a Jana Kotvasová.

V barvách jiných oddílů nás dále reprezentovaly i Kristýna Jiroutková, Kristýna Burešová, Adéla Bohatá, Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková. Úspěšné byly především Eliška s Hankou, které přispěly svými výsledky(bez jediné porážky) k vítězství družstva starších žáků TK Pernštýn Pardubice v Pardubickém krajském přeboru. A Hanka (jelikož je věkem ještě mladší žákyně) dokonce výraznou měrou přispěla k vítězství družstva mladších žáků TK Pernštýn Pardubice ve Východočeském oblastním přeboru a zároveň i k postupu na mistrovství republiky družstev.

Výsledky na turnajích jednotlivců a individuální úspěchy našich hráčů v roce 2013

V loňském roce jsme si říkali, že pomyslná laťka už je poměrně dost vysoko a že další zlepšování už nebude jednoduché. Přesto jsme zaznamenali zlepšení ve většině námi dostupných a sledovaných statistikách. Alespoň některého z oficiálních turnajů organizovaných pod hlavičkou Českého tenisového svazu se letos zúčastnilo rekordních 24 našich hráčů. Z těchto turnajů si přivezli celkem 69 medailových umístění. Z toho 17 prvních míst, 23 druhých míst a 29 třetích míst! Z celkového turnajového vítězství na některém z oficiálních turnajů se letos mohlo radovat 5 našich hráčů - Eliška Pečenková, Hana Bezdíčková, Bohumil Bezdíček, Nela Odehnalová a Marek Krčil. Pomyslná laťka je tedy zase o něco výše a sami jsme zvědaví, jestli se ji v příštím roce podaří opět překonat a zda se k našim úspěšným medailistům přidají opět někteří další! Níže na této straně najdete i podrobné výsledky z jednotlivých turnajů!

K nejcennějším individuálním úspěchům v letošní sezóně počítáme především medaile z letních Východočeských přeborů, které pro naše barvy získaly Hanka Bezdíčková(ml.žákyně - 1místo čtyřhra a 3.místo dvouhra) a Nela Odehnalová(babytenis-2.místo).

K výrazným úspěchům individuálním i našeho oddílu počítáme také účast našeho hráče (Hanky Bezdíčkové) na celostátních tenisových akcích, jako např. Letní Olympiáda Dětí a Mládeže ve Zlíně(nominace za Pardubický kraj) či Mistrovství republiky družstev(v barvách TK Pernštýn Pardubice). Po účasti Hanky na Junior Fed Cupu(nominace za VČ oblast), který se konal na konci minulého roku, to je další ocenění práce našich dobrovolných trenérů! To že si výsledků naší hráčky všimli i zástupci VČoTS, dosvědčuje její zařazení do tréninkového střediska mládeže od října 2013! Předpokládáme tedy a doufáme, že její výsledky budou mít i nadále stoupající tendenci!

Historicky nejlepšími jsou i umístění našich hráčů v oficiálních celostátních a oblastních žebříčcích, sestavovaných každoročně Českým tenisovým svazem podle dosažených výsledků na individuálních turnajích a v soutěžích družstev. Pro informaci zde uvádíme všechny kategorie, do které se některý z našich hráčů kvalifikoval a jmenovitě i všechny naše hráče, kterým se to podařilo (v závorce za jménem je vždy pořadí hráče ve Východočeské oblasti)!

- Kategorie mladší žákyně(děvčata 10-12let): V nejmladší kategorii děvčat, u které se sestavuje žebříček, se umístilo celkem 5 našich hráček - Hana Bezdíčková(2.), Adéla Pečenková(25.), Zuzana Sperátová(28.), Dominika Spilková(90.), Adéla Burešová(117.). Zvláště výborné druhé místo Hanky bude pravděpodobně těžko překonatelným výsledkem pro všechny její následovnice! Velice si však ceníme i výsledků ostatních děvčat!

- Kategorie mladší žáci(chlapci 10-12let): Také v nejmladší kategorii chlapců se umístilo 5 našich členů - Jan Bureš(115.), Damián Pavliš(120.), Tomáš Paulus(139.), Vojtěch Brožka a Tomáš Vařejčko(oba 150). Přestože to jsou pro náš oddíl historicky nejlepší výsledky mezi chlapci, jsme si jistí, že při větší turnajové aktivitě našich kluků by tyto výsledky byly výrazně lepší! Všichni kluci se do žebříčku dostali především díky jejich dobrým výsledkům ze soutěží družstev! Menší turnajová aktivita našich chlapců se zatím projevuje i v našem interním oddílovém žebříčku, když většinou i pohybově nadanější chlapci nedokážou tenisově vyzrát na své aktivnější vrstevnice, které sbírají cenné herní dovednosti na tenisových turnajích. Přesto věříme, že i mezi chlapci(kteří zatím většinou dávají přednost ve Skutči zavedenějšímu fotbalu) v nejbližší době najdeme nějakého více tenisově aktivního hráče!... Avšak nakonec i to, že se do oficiálního žebříčku dostali všichni kluci z letos úspěšného družstva mladších žáků, považujeme za úspěch.

- Kategorie starší žákyně(10-14let): V této kategorii se do žebříčku dostalo celkem 6 našich hráček - Hana Bezdíčková(10.), Eliška Pečenková(13.), Adéla Pečenková(59.), Zuzana Sperátová(63.), Jana Kotvasová(67.), Natálie Hetfleišová(70.). I v této kategorii jsou to historická čísla a vzhledem k tomu, že všichni výše uvedení (kromě Jany) budou v této kategorii moci hrát i v příštím roce, očekáváme zde další vylepšení. Hanka potvrdila svou dobrou formu i v této kategorii a poprvé se jí podařilo v žebříčku předstihnout svou parťačku Elišku a to hlavně díky letošní vzájemné bilanci. V tomto roce se totiž naše děvčata hned třikrát spolu utkala ve finále některého z oficiálních turnajů starších žákyň a vždy po velkém boji odešla vítězně Hanka.

- Kategorie dorostenky(10-18let): Mezi dorostenkami máme zástupce vůbec poprvé - Eliška Pečenková(55.), Markéta Štikarová(65.). Obě děvčata do této kategorie zatím jen symbolicky nakukovala, takže i zde očekáváme do budoucna další vylepšení!

Tolik stručné ohlédnutí za výsledky našich hráčů v oficiálních soutěžích jednotlivců a jejich umístěním na oficiálních tenisových žebříčcích. Ne každý člen našeho oddílu však chce hrát tenis na oficiální soutěžní úrovni. Někteří se tímto sportem chtějí prostě jen bavit v přátelském kolektivu. A my jsme rádi, že naše aktivity umožňují sportovní vyžití i těmto jedincům. Právě pro ně především jsme (letos již potřetí) zorganizovali celoroční soutěž jednotlivců pod názvem " Skutečská žákovská liga 2013 ". Tato naše interní oddílová soutěž umožňuje hrát svá "soutěžní" utkání i hráčům neregistrovaným, či těm, kteří se jiných turnajů nezúčastňují. A jelikož je systém Skutečské žákovské ligy nastaven tak, aby se spolu utkávali vždy pokud možno herně co nejvyrovnanější hráči (podle aktuálního pořadí v interním oddílovém žebříčku), můžou se této soutěže účastnit hráči na všech výkonnostních úrovních. Zkrátka každý, kdo si chce jen trochu zasportovat. Letošního ročníku, ve kterém se nám podařilo úspěšně odehrát celých pět soutěžních kol, se zúčastnilo rekordních 41 hráčů. Po finálovém kole (hraném za solidního počasí o první říjnové sobotě až do pozdních hodin... lépe řečeno až do tmy) jsme tak mohli ocenit vždy tři nejlepší hráče Skutečské žákovské ligy 2013 v jednotlivých věkových kategoriích! A to:

Starší žactvo(13-14let): Eliška Pečenková, Natálie Vašulínová a Jana Kotvasová

Mladší žactvo(10-12let): Hana Bezdíčková, Adéla Pečenková, Zuzana Sperátová

Babytenis(do 9let): Bohumil Bezdíček, Nela Odehnalová, Nikola Vladyková

Foto z vyhodocení účastníků po závěrečném kole SŽL 2013.

Podrobné výsledky ze všech odehraných kol Skutečské žákovské ligy 2013 si můžete prohlédnout zde!

29.12.2013 - Další úspěšný medailový výsledek na turnaji ČTS:

Jediným našim zástupcem(avšak úspěšným) na turnaji ČTS byla tento víkend pouze Eliška Pečenková(2000), která se zúčastnila turnaje Starších žákyň pořádaným TC DTJ Hradec Králové v Dříteči pod "Kuňkou". Pro Elišku to bylo nejúspěšnější turnajové vystoupení v singlu v této sezóně. Celý turnaj dvouhry zde vyhrála, když ve finále výborným výkonem přesvědčivě porazila Kláru Lamiovou z TK Lázně Bělohrad. K 1.místu ve dvouhře pak přidala ještě 2.místo ze čtyřhry se svou spoluhráčkou Adrianou Kovářovou z TK Česká Třebová. Podrobné výsledky zde!

23.12.2012 - Výsledky "Vánočního Raketlonu 2013"

Přinášíme zde výsledky z II. ročníku Vánočního raketlonu, který jsme uspořádali na závěr sezóny pro všechny členy našeho oddílu. Děkujeme všem kteří se zúčastnili za fairplay hru a za to, že bojovali v duchu hesla "není důležité zvítězit, ale zúčastnit se". Účast byla stejně jako loni výborná a viděli jsme spoustu zajímavých zápasů. Všichni se od loňska zlepšili ve všech vypsaných disciplínách (jako kdyby je všechny celý rok trénovali?). Babytenisté bojovali v disciplíně "Líný tenis". Mladší a Starší žáci v disciplínách Líný tenis, Ping pong a Badminton.

- Podrobné výsledky ze všech tří věkových kategorií: - Celkové pořadí Raketlonu Staršího žactva: 1.místo - Bezdíčková Hana(38b) 2.místo - Burešová Kristýna(32b) 3.místo - Pečenková Eliška(30b) 4.místo - Štikarová Markéta(24b) 5.místo - Jiroutková Kristýna(20b) 6.místo - Štikar Petr(16b) 7.místo - Macháček Daniel(14b) 8.-10.místo - Hetfleišová Natálie, Kotvasová Jana a Bohatá Adéla(10b) 11.-12.místo - Váňová Anna a Sperátová Michaela(6b)
- Líný tenis: 1.Bezdíčková Hana 2.Burešová Kristýna 3.Pečenková Eliška 4.Jiroutková Kristýna 5.-6.Štikarová Markéta, Hetfleišová Natálie 7.-8. Bohatá Adéla, Macháček Daniel 9.-12.Kotvasová Jana, Štikar Petr, Váňová Anna, Sperátová Michaela
- Badminton: 1.Štikarová Markéta 2.Bezdíčková Hana 3.Pečenková Eliška 4.Štikar Petr 5.-6.Burešová Kristýna, Kotvasová Jana 7.-8.Macháček Daniel, Jiroutková Kristýna 9.-12.Hetfleišová Natálie, Sperátová Michaela, Váňová Anna, Bohatá Adéla
- Ping pong: 1.Burešová Kristýna 2.Bezdíčková Hana 3.Pečenková Eliška 4.Jiroutková Kristýna 5.-6.Štikar Petr, Macháček Daniel 7.-8.Štikarová Markéta, Bohatá Adéla 9.-12.Sperátová Michaela,Kotvasová Jana, Váňová Anna, Hetfleišová Natálie - Celkové pořadí Raketlonu Mladšího žactva: 1.místo - Pečenková Adéla(34b) 2.místo - Odehnalová Nela(30b) 3.místo - Bezdíček Bohumil(28b) 4.místo - Paulus Tomáš(26b) 5.místo - Bureš Jan(24b) 6.místo - Pavliš Damián(18b) 7.místo - Brožka Vojtěch(11b) 8.-9.místo - Vařejčko Tomáš a Spilková Dominika(10b) 10.místo - Sperátová Zuzana(9b) 11.místo - Obrovský Martin(7b) 12.-13.místo - Burešová Adéla a Zoulíková Andrea(6b)
- Líný tenis: 1.Pečenková Adéla 2.Bureš Jan 3.Bezdíček Bohumil 4.Odehnalová Nela 5.-6.Sperátová Zuzana a Brožka Vojtěch 7.-8.Paulus Tomáš a Spilková Dominika 9.-12.Zoulíková Andrea, Pavliš Damián, Vařejčko Tomáš a Burešová Adéla 13.Obrovský Martin
- Badminton: 1.Pečenková Adéla 2.Paulus Tomáš 3.Odehnalová Nela 4.Pavliš Damián 5.-6.Vařejčko Tomáš a Bureš Jan 7.-8.Spilková Dominika a Bezdíček Bohumil 9.-12.Obrovský Martin, Sperátová Zuzana, Burešová Adéla a Zoulíková Andrea 13.Brožka Vojtěch
- Ping pong: 1.Bezdíček Bohumil 2.Odehnalová Nela 3.Paulus Tomáš 4.Pavliš Damián 5.-6.Pečenková Adéla a Bureš Jan 7.-8.Brožka Vojtěch a Obrovský Martin 9.-12.Burešová Adéla, Vařejčko Tomáš, Zoulíková Andrea a Spilková Dominika 13.Sperátová Zuzana
- Výsledky Líného tenisu Babytenistů: 1.místo - Krčil Marek 2.místo - Votava Martin 3.místo - Horák Kryštof a Paulus Tomáš II 5.místo - Dvořáček Lukáš 6.místo - Vacek Tomáš 7.místo - Myšková Adéla 8.místo - Brožka Oldřich 9.místo - Pavlišová Katka 10.místo - Paulus Patrik 11.místo - Váňová Katka 12.místo - Kučerová Viktorka

21.12.2013 - Tuto sobotu jsme byli pořadateli oficiálního turnaje ČTS v kategorii Minitenis:

Turnaj jsme uspořádali v nafukovací tenisové hale ve Slatiňanech a naše barvy zde reprezentovali čtyři naši zástupci z této nejmladší věkové kategorie. Oliver Zavoral(2007), Adam Votava(2007), Deniz Rybenský(2007) a Rozálie Wohlinová(2007). Pro většinu z nich to byla vůbec první turnajová zkušenost. Všem děkujeme za bojovnost a věříme, že i mezi těmito hráči najdeme opět nějakou naši budoucí tenisovou skutečskou hvězdičku! Nejvíce se zde dařilo Oliverovi, který obsadil konečné dělené 8.místo mezi 13.účastníky. Podrobné výsledky najdete zde! Tento víkend však byli v akci i další 3 naši hráči!

Tento víkend však byli v akci i další 3 naši hráči!
Jan Bureš(2003) se zúčastnil svého prvního letošního turnaje kategorie mladších žáků - ve Vysokém Mýtě. Los mu však příliš nepřál, když již v prvním kole narazil na pozdějšího vítěze turnaje Prause z Týniště nad Orlicí! Podrobné výsledky zde!

Eliška Pečenková(2000) a Hana Bezdíčková(2001) se pak na turnaji dorostenek v Poličce postaraly o to, že i tento tenisový víkend si některý z našich zástupců odvezl z oficiálního tenisového turnaje některý z cenných kovů, když ve společné čtyřhře obsadili 3.místo. Díky solidním a bojovným výkonům se obě holky neztratily ani ve dvouhře a Hanka dokonce přispěla do oddílové sbírky dalším 3.místem i ze dvouhry! Podrobné výsledky zde!

15.12.2013 - Další výsledky našich hráčů na turnajích ČTS 

Do dalšího turnajového víkendu se tentokrát zapojilo následujících šest hráčů a o medailová umístění pro naše barvy se tentokrát postarali babytenisté!
Marek Krčil(2006) a Tomáš Paulus(2005) se zúčastnili babytenisového turnaje v Žamberku! Výborné 3.místo a své první medailové umístění na turnajích v babytenisu zde vybojoval Tomáš Paulus! Podrobé výsledky jsou zde!

Nela Odehnalová(2005) se zúčastnila již podruhé babytenisového turnaje na kurtech Sparty Praha! A již podruhé v řadě se ji podařilo vybojovat pohár za 3.místo! Podrobnější výsledky zde! 

Adéla Pečenková(2003) se zúčastnila turnaje mladších žákyň v Pardubicích(TCV). Vzhledem ke kvalitnímu obsazení byl pro ni úspěch již postup do čtvrtfinále turnaje, kde narazila na pozdější finalistku Moravcovou ze Žamberka. Podrobné výsledky z turnaje najdete zde!

Bohumil Bezdíček(2004) se zúčastnil turnaje mladších žáků v České Třebové. Stejně jako v předchozím případě byl i pro Bóďu úspěch již samotný postup do čtvrtfinále, kde ho vyřadil pozdější vítěz Horák(SK LAMA). Podrobné výsledky najdete zde!

Hana Bezdíčková(2001) se zúčastnila kvalitně obsazeného turnaje kategorie "B" v Praze Radlicích. Po vítězství v prvním kole nad Kopeckou (Orel-Jednota Praha Balkán) nestačila přes dobrý výkon ve druhém kole na čtvrtou nasazenou Zikánovou(Severočeská tenisová). Podrobné výsledky zde!

9.12.2013 - I druhý soutěžní víkend měl naše zástupce! A byl opět medailový!

Druhého soutěžního turnajového víkendu sezóny 2013/2014 se zúčastnilo tentokrát 7 našich hráčů. A díky dvojici Bezdíčková-Pečenková jsme se také dočkali 1.letošního turnajového vítězství!

- Eliška Pečenková(2000) a Hanka Bezdíčková(2001) se zúčastnily opět turnaje ve Vysokém Mýtě, tentkrát to však byl kvalitně obsazený turnaj starších žákyň. Eliška vypadla ve čtvrtfinále dvouhry s pozdější vítězkou Holmanovou ze Sparty Praha. Hanka pak po boji vypadla v semifinále s Tomáškovou z Hradce Králové a obsadila tak pěkné 3.místo ve dvouhře. Výborný výkon však děvčata předvedla ve společné čtyřhře. V celém turnaji holky nenašly přemožitele a získaly tak své letošní 1.turnajové vítězství. Podrobněji zde!

- Hned čtveřice našich hráček - Zuzana Sperátová(2003), Adéla Pečenková(2003), Dominka Spilková(2002) a Adéla Burešová(2002) - se zúčastnila turnaje mladších žákyň v Poličce. Nejvíce se dařilo Adélce Pečenkové, která došla až do čvrtfinále dvouhry. S prázdnou neodešli z turnaje ani Zuzana a Dominika. Podrobné výsledky všech našich děvčat si můžete prohlédnout zde!

- Premiéru v soutěžích jednotlivců kategorie mladších žáků si odbyl také Bohumil Bezdíček(2004) na turnaji v Poděbradech! Jak ve dvouhře tak ve čtyřhře se probojoval do druhého kola turnaje a získal tak své první body do žebříčku ČTS! Podrobněji zde!

2.12.2013 - Zimní halová turnajová sezóna byla zahájena. 3 x 3.místo pro naše reprezentanty

O uplnyulém víkendu byla zahájena nová turnajová sezóna 2013/2014. Některého z turnajů se zúčastnilo 5 našich hráčů a hned 3 z nich si přivezli medaili nebo pohár za 3.místo!

Marek Krčil(2006) a Tomáš Paulus(2005) se zúčastnili babytenisového turnaje v Chocni. Podrobné výsledky bohužel nejsou k dispozici, víme však, že Marek se umístil na 3.místě a Tomáš na 5.místě. 

Nela Odehnalová(2005) se zúčastnila velkého babytenisového turnaje na kurtech Sparty Praha. Mezi 25 děvčaty se umístila na krásném 3.místě! K tomuto výsledku gratulujeme a je velkým příslibem do nadcházející sezóny! Podrobné výsledky najdete zde!

Eliška Pečenková(2000) a Hanka Bezdíčková(2001) se zúčastnily turnaje dorostenkyň ve Vysokém Mýtě. Eliška využila o něco příznivějšího losu, když prošla až do semifinále a obsadila zde také pěkné 3.místo ve dvouhře! Hanka zatím na svém prvním turnaji této věkové kategorie neprorazila, když neprošla přes svou věčnou rivalku a vrstevnici Holmanovou ze Sparty Praha. Podrobné výsledky z turnaje si prohlédněte zde!

31.10.2013 - Na stránkách ČTS najdete již nové krajské i celostátní žebříčky za rok 2013

V těchto oficiálních žebříčcích jednotlivců, vydávaných každý rok Českým tenisovým svazem a vypovídajících o dosažených výsledcích v celé předchozí sezóně, se umístilo v letošním roce celkem 13 našich hráčů. A potěšitelné je, že ve všech námi zastoupených kategoriích, jsme vylepšili naše nejlepší dosavadní výsledky. (v závorce za jménem uvádíme vždy ročník narození, umístění v žebříčku Východočeské oblasti a v celostátním žebříčku)

V kategorii Mladší žáci - se hlavně díky úspěšným výsledkům našeho týmu v soutěži družstev, umístili všichni kluci, kteří se do této soutěže aktivně zapojili. Byli to Jan Bureš(2003, 115.VČ,908.ČR), Damián Pavliš(2001, 120.VČ,942.ČR), Tomáš Paulus(2002, 139.VČ,1176.ČR), Vojta Brožka(2002, 150.VČ,1271.ČR) a Tomáš Vařejčko(2003, 150.VČ,1271.ČR). A víme jistě, že naši kluci by na tom mohli být ještě lépe a to kdyby byli více aktivní jak při tréninku samotném tak i co se týče účastí na turnajích jednotlivců. Herně by na to pak někteří z nich určitě měli. Zatím však bohužel musíme respektovat skutečnost, že berou tenis spíše jako svou doplňkovou aktivitu a přednost dostávají jejich jiné zájmové činnosti a sporty(především pak fotbal)! 

V kategorii Mladší žákyně - byli již vloni naše výsledky výborné a letos se je podařilo ještě výrazně vylepšit. Hlavně celoroční výsledky a umístění Hanky Bezdíčkové(2001, 2.VČ, 38.ČR) asi zůstanou pro její následovnice těžko překonatelnou metou! Ale ani výsledky ostatních našich děvčat nebyly zanedbatelné. Adélka Pečenková(2003, 25.VČ,292.ČR), Zuzka Sperátová(2003, 28.VČ,304.ČR), Adélka Burešová(2002, 116.VČ,1043.ČR) a Dominika Spilková(2002, 89.VČ,859.ČR) mohou navíc své letošní výsledky ještě vylepšit, neboť všechny čtyři budou mladšími žákyněmi i v příštím roce.

V kategorii Starší žákyně - jsme také měli poměrně četné zastoupení a na naše poměry i celkem solidní výsledky! Vedle našich dvou nejúspěšnějších hráček - Hanky Bezdíčkové(2001, 10.VČ,89.ČR) a Elišky Pečenkové(2000, 13.VČ,115.ČR) - se podařilo do žebříčku dostat i Natálce Hetfleišové(2000, 70.VČ,705.ČR), Janě Kotvasové(1999, 67.VČ,663.ČR), Adélce Pečenkové(2003, 59.VČ,637.ČR) a Zuzce Sperátové(2003, 63.VČ,653.ČR). I v této kategorii jsou to historická čísla a vzhledem k tomu, že všichni výše uvedení (kromě Jany) budou v této kategorii moci hrát i v příštím roce, očekáváme zde další vylepšení. Hanka potvrdila svou dobrou formu i v této kategorii a poprvé se jí podařilo v žebříčku předstihnout svou parťačku Elišku a to hlavně díky letošní vzájemné bilanci. V tomto roce se totiž naše děvčata hned třikrát spolu utkala ve finále některého z oficiálních turnajů starších žákyň a vždy po velkém boji odešla vítězně Hanka.

V kategorii Dorostenky - máme svého zástupce vůbec poprvé. Byli to Eliška Pečenková(2000, 55.VČ,475.ČR) a Markéta Štikarová(1998, 65.VČ,564.ČR). Obě děvčata do této kategorie zatím jen symbolicky nakukovala, takže i zde očekáváme do budoucna další vylepšení!

 (Pozn: V kategoriích Babytenis a Minitenis se oficiální žebříčky nesestavují!)

V neděli 13.10.2013 od 9hod30 se uskutečnily - celkově již potřetí - tzv. "Závěrečné Mixy":

Třetí ročník turnaje ve smíšených čtyřhrách rodinných příslušníků/rodičů/prarodičů/přátel našich členů(spojený se závěrečným úklidem a zazimováním našich kurtů) byl rozehrán za mlhavého počasí, avšak postupně se všechny mraky rozešly a závěr byl již ve znamení modré oblohy a sluníčka! Turnaje se zúčastnilo celkem 12 účastníků a tedy celkem 6 náhodně rozlosovaných párů. Třetí ročník závěrečných mixů měl opět zcela nového vítěze(připomínám, že 1.ročník vyhrála dvojice Bohumil Bezdíček+Iva Sperátová a 2.ročník Dušan Pečenka+Hana Bezdíčková). Nejstabilnější výkon ve všech zápasech podala dvojice David Krčil+Eliška Pečenková a odnesla si tak zasloužené vítězství. Další medailová pořadí obsadily páry Martin Votava+Iva Sperátová a Aleš Sperát+Petra Krčilová. Těsně pod bednou pak skončily Pavel Bureš+Michal/a Štikar/ová, Bohumil Bezdíček+Eva Votavová a Dušan Pečenka+Petra Myšková. Věříme, že všichni zúčastnění se dobře bavili a v příštím roce se tohoto již tradičního turnaje bude moci zúčastnit opět dostatečný počet kvalitně připravených účastníků....... Kolektiv DTK Skuteč

5.-7.10.2013 - VÝSLEDKY Z FINÁLOVÉHO KOLA SKUTEČSKÉ ŽÁKOVSKÉ LIGY 2013!

I přes chladná rána nám tentokrát počasí docela přálo a tak se finálové kolo letošního ročníku SŽL odehrálo v plánovaném termínu. Vedle tenisových utkání započítávaných do konečného pořadí SŽL 2013 jsme tak odehráli i několik doplňkových disciplín(např. petanque v kategorii děti a dospělí) a sami děti se ujali organizace srandaturnaje čtyřher na malém, nohejbalovém hřišti. A nechyběl ani (v pozdě odpoledních hodinách již docela potřebný) čaj s rumem! Samozřejmě jen pro prokřehlé dospěláky! Čtyřhry se bohužel pro tmu nestihly dohrát! Petanque dospělých vyhrál Aleš Sperát, před Liborem Odehnalem a dětský Kristýnka Jiroutková před Natálkou Hetfleišovou a Adélkou Burešovou.
V hlavní disciplíně - tenisu- uhájila svou 1.pozici po vyrovnané finálové bitvě Hanka Bezdíčková před Eliškou Pečenkovou. Oceněni byli ale i další medailisté, rozdělení dle jednotlivých věkových kategorií:
- Starší žactvo: 1. "Elďa" Pečenková, 2."Natka" Vašulínová, 3."Janča" Kotvasová
- Mladší žactvo: 1."Hanďa" Bezdíčková, 2."Áďa" Pečenková, 3."Zůza" Sperátová
- Babytenis: 1."Bóďa" Bezdíček, 2."Nelďa" Odehnalová, 3."Nikča" Vladyková

30.9.2013 - výsledky - DTK Skuteč CUP - starší žákyně:

Tento víkend jsme byli pořadateli posledního letošního oficiálního turnaje - DTK Skuteč Cup - tentokrát v kategorii Starší žákyně! Turnaje se zúčastnilo celkem 20děvčat. Naše barvy zde reperezentovaly tyto hráčky - Adéla Bohatá, Kristýna Burešová, Jana Kotvasová, Natálie Hetfleišová, Eliška Pečenková, Hana Bezdíčková a dvě mladší žákyně Adéla Pečenková a Zuzana Sperátová. Děkujeme tímto všem našim děvčatům za účast a za bojovnost.... Tentokrát nám přálo i počasí a to zvláště v sobotu... A spokojeni jsme byli i s výsledky, neboť díky našim herně nejzkušenějším hráčkám - Elišce a Hance - zůstaly poháry za nejcennější umístění doma! Dvouhru vyhrála opět jako minulý týden v Chrudimi po třísetové bitvě Hanka před Eliškou a společně děvčata ovládla také čtyřhru, když ve finále porazila dvojici Beladová(TC DTJ Hradec Kr.), Rudlová(Teplice)!
Podrobné výsledky všech našich děvčat si můžete prohlédnout zde!

25.9.2013 - V neděli a dnes jsme dohráli 4.kolo Skutečské žákovské ligy (SŽL)!

Vítězem 4.kola SŽL se i díky absenci dvou nejvýše nasazených hráček stal Bohumil Bezdíček. Dvě vítězství a současně i postup žebříčkem vzhůru zaznamenali také tito hráči: Adéla Pečenková, Nela Odehnalová, Dominka Spilková, Marek Krčil, Lukáš Dvořáček a Kateřina Pavlišová

Finálové kolo, ve kterém každému z účastníků půjde o dvojnásobný počet bodů za jeho umístění, se bude konat v případě příznivého počasí o prvním říjnovém víkendu 5.10. nebo 6.10.2013! Datum a čas ještě upřesníme! Zároveň bychom se v rámci tohoto finálového kola chtěli oficiálně rozloučit s tenisovou sezónou 2013 a proto bychom rádi pozvali i všechny rodiče, aby přišli s námi posedět a zhodnotit uplynulou sezónu.

22.9.2013 - Výsledky našich zástupců z víkendových oficiálních turnajů ČTS:

Tento víkend jsme byli pořadateli oficiálního turnaje z kalendáře ČTS - DTK Skuteč Cup - kategorie Minitenis(děti do 7let). Turnaj byl rozdělen na chlapce a děvčata! Mezi 9 děvčaty jsme neměli tentokrát žádného zástupce a mezi 14 chlapci nás reprezentovali Marek Krčil a Adam Votava! Nejblíže k medailovým umístěním měl Marek Krčil, který se umístil na konečném 5.místě a tedy těsně pod pomyslnými stupni vítězů.
V turnaji děvčat zvítězila Sára Bejlek ze Znojma před Stelou Ježkovou z Hlinska. Na třetím místě se umístily shodně Magdaléna Smékalová z Hlinska a Kateřina Fruhbauerová z Chotěboře.
Mezi chlapci zvítězil Jakub Vrtěna ze Svitav před Benediktem Schleissem z Letohradu. Třetí místo obsadili Jan Růžička ze Svitav a Patrik Mahdal z Uherského Brodu!....... Podrobné výsledky z obou turnajů najdete zde!

Účastnice turnaje minitenitek....... medailité z turnaje dívek: Bejlek,Smékalová,Ježková,Fruhbauerová... a chlapců: Mahdal,Vrtěna,Růžička,Schleiss

Turnaje mladších žákyň ve Vysokém Mýtě se zúčastnila Zuzana Sperátová. Tentokrát však bez medailového umístění! Výsledky z turnaje najdete zde!

Turnaje starších žákyň v Chrudimi se zúčastnily Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková. Obě děvčata došla ve dvouhře až do finále, ve kterém po třísetovém boji zvítězila letos již podruhé Hanka. K 1. a 2.místu ze dvouhry pak ještě děvčata přidala 2.místo ve společné čtyřhře, když ve finále tentokrát nestačila na pár Tomášková,Štětková z TC DTJ Hradec Králové. Podrobné výsledky zde!

15.9.2013 - Výsledky našich zástupců na oficiálních turnajích ČTS:

- Tento víkend jsme byli pořadateli celostátního turnaje DTK Skuteč Cup - věkové kategorie Babytenis.
- V sobotu se nám podařilo (i přes zpočátku nepříznivé počasí) uskutečnit turnaj chlapců, ve kterém jsme měli mezi 14 účastníky tři naše želízka v ohni. Lukáš Dvořáček a nejmladší účastník turnaje..Marek Krčil zatím teprve sbírají cenné zkušenosti. Náš třetí zástupce Bohumil Bezdíček však potvrdil stoupající formu a získal své třetí turnajové vítězství v této sezóně. Ve finále si poradil po svém nejlepším výkonu s Blažkou z Jihlavy! Třetí místo získal Bauer z Havlíčkova Brodu a Kravařík z Přelouče! "Bóďovi" k 1.místu a předvedené hře gratulujeme!

Medailisté zleva: 2.místo - Blažka, 1.místo - Bezdíček, 3.místo - Bauer a Kravařík....... a finalisté společně!


- V neděli (i díky od samého rána příznivějšímu počasí) přijelo celkem 19děvčat! Také zde jsme měli svá tři želízka! Nikola Vladyková i Kateřina Pavlišová byly na svém prvním turnaji a tak rovněž získávaly spíše herní zkušenosti! Nikola dokonce nebyla daleko od postupu mezi nejlepší osmičku! Naše největší naděje Nela Odehnalová tentokrát sice nezvítězila, avšak postupem do semifinále zajistila našim barvám další medailové umístění, když se o 3.místo podělila s Macurovou z Hradce Králové. V turnaji zvítězila Štolfová z Havlíčkova Brodu před Bezdičkovou z Tábora!

Medailisté zleva: 3.místo - Macurová a Odehnalová, 2.místo - Bezdičková, 1.místo - Štolfová...........a všechny účastnice společně.


- Turnaje Starších žákyň v Poličce se zúčastnila hned čtveřice našich hráček! Jana Kotvasová, Kristýna Burešová, Hana Bezdíčková a Eliška Pečenková. Ve dvouhře se výsledkově našim děvčatům příliš nedařilo. Krásné
1.místo si však přivezly Hanka s Eliškou za vítězství ve společné čtyřhře! Podrobné výsledky zde!

8.9.2013 - Výsledky našich zástupců na oficiálních turnajích ČTS:

- Nela Odehnalová - si odvezla z turnaje kategorie Babytenis v Hořicích své již čtvrté turnajové vítězství v této sezóně! Gratulujeme k 1.místu!
- Z námi pořádaného oficiálního turnaje DTK Skuteč Cup - věkové kategorie mladších žákyň - si shodně odnesly poháry za 3.místo ve dvouhře hned dvě naše děvčata - Zuzana Sperátová a Adéla Pečenková! Zuzana pak ještě přidala 3.místo ze čtyřhry! Turnaj vyhrála Adriana Gaňová z Ostravy před Adélou Mravcovou ze Žamberku. Domácího turnaje se zúčastnily ještě Adéla Burešová a Dominika Spilková! Kompletní výsledky zde!

Medailisté dvouhry zleva: 1.místo - Gaňová, 2.místo - Moravcová, 3.místo - Sperátová a Pečenková

- turnaje Starších žákyň kategorie "B" v České Třebové se tento víkend zúčastnily Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková. Tentokrát se však vrátily domů bez výraznějšího úspěchu! Výsledky zde!

1.9.2013 - Tenisový program na měsíc září na našich kurtech:

Konec sezóny 2013 se nezadržitelně blíží. Vedle obvyklých oddílových tréninků nás čeká nabitý víkendový tenisový program a očekáváme proto i maximální možnou účast našich hráčů a samozřejmě i jejich rodinných příslušníků jakožto jejich fanoušků!
7.-8.9. - Oficiální turnaj ČTS - kategorie - mladší žákyně
14.9. - Oficiální turnaj ČTS - kategorie - babytenis chlapci
15.9. - Oficiální turnaj ČTS - kategorie - babytenis dívky
21.9. - Oficiální turnaj ČTS - kategorie - minitenis
22.9. - Skutečská žákovská liga - 4.kolo - oddílová akce
28.-29.9. - Oficiální turnaj ČTS - kategorie - starší žákyně

1.9.2013 - Další medailové úspěchy našich hráčů z oficiálních turnajů ČTS:

Konec letošních prázdnin se nese ve znamení dalších úspěšných výsledků našich hráčů, jejichž stručný přehled Vám zde přinášíme:

17.8. - Babytenis - Žamberk - Nela Odehnalová - 1.místo!
        - Starší žákyně - Žďár n/S. - Eliška Pečenková - 2.místo ve dvouhře a 2.místo ve čtyřhře!

24.8. - Babytenis - Pernštýn Pardubice - Bohumil Bezdíček - 1.místo!
                                                                  - Nela Odehnalová - 2.místo!

         - Starší žákyně - Polička - Eliška Pečenková - 2.místo ve čtyřhře!

31.8. - Babytenis -Vysoké Mýto - Nela Odehnalová - 2.místo!
         - Mladší žákyně - LTC Pardubice - Adéla Pečenková - 2.místo ve dvouhře!
        - Starší žákyně - Hlinsko - Hana Bezdíčková - 1.místo ve dvouhře a 1.místo ve čtyřhře!
                                                  - Eliška Pečenková - 2.místo ve dvouhře a 1.místo ve čtyřhře!
Kromě těchto hráčů se některého z turnajů zúčastnili také minitenista Marek Krčil(Pernštýn Pardubice), mladší žákyně Zuzana Sperátová(Hlinsko a LTC Pardubice), starší žákyně Kristýna Jiroutková, Jana Kotvasová, Natálie Hetfleišová, Kristýna Burešová(všichni Hlinsko) a naše jediná dorostenka Markéta Štikarová(Polička)

29.8.2013 - Výsledky 3.kola Skutečské žákovské ligy(SŽL)!!

Po několika odloženích z důvodu deště se nám podařilo konečně dohrát kompletní 3.kolo SŽL. Vedoucí pozici v žebříčku SŽL si udržela bez větších potíží Hanka Bezdíčková. Dvě vítězství a tudíž i posun žebříčkem vzhůru zaznamenali Natálie Vašulínová, Markéta Štikarová, Petr Štikar, Adéla Burešová, Tomáš Vařejčko, Martin Obrovský, Adéla Myšková a Lukáš Dvořáček.
Touto dohrávkou jsme definitivně zahájili podzimní tréninkovou sezónu, jejíž součástí budou mimo jiné čtyři námi pořádané oficiální turnaje ČTS(mladší žákyně 7.9., babytenisté 14. a 15.9., minitenisté 21.9. a starší žákyně 28.9.) Očekáváme, že se těchto "domácích" turnajů zúčastní všichni naši hráči včetně těch, kteří jinak po "venkovních" turnajích nejezdí.
POZOR! 4.kolo žákovské ligy je naplánováno na 22.9.2013!

12.8.2013 - Medailové úspěchy našich hráčů na turnajích ČTS:

Jelikož někteří naši hráči nezaháleli ani během letní tréninkové přestávky, přinášíme zde ve zkratce informaci alespoň o medailových úspěších našich hráčů.
Minitenista Marek Krčil vybojoval pěkné 3.místo na turnaji v Bedřichově u Jihlavy(29.6.)!
Babytenistka Nela Odehnalová obsadila dvě 3.místa na turnajích v Poličce(29.6.) a na LTC Pardubice(6.7.)!! A konečně opět v Poličce(10.8.) vybojovala skvělé 1.místo!
Také babytenista Bohumil Bezdíček na turnaji v České Třebové(3.8.) získal pro sebe a náš oddíl další skvělé 1.místo!
Mladší žákyně Zuzana Sperátová obsadila pěkné 3.místo ve čtyřhře na turnaji v Poličce (20.7).se svou parťačkou Adélou Pečenkovou!
Adéla
pak na tomto turnaji navíc poprvé došla do semifinále dvouhry a získala tak své první 3.místo ze singlu! Na dalším turnaji ve Vysokém Mýtě(31.7.) pak vybojovala spolu se svou spoluhráčkou Chudějovou z Rožnova krásné 2.místo ve čtyřhře!
Naše nejzkušenější mladší žákyně Hanka Bezdíčková pak obsadila 2.místo ve čtyřhře na kvalitně obsazeném turnaji kategorie "B" v Chrudimi (27.7.) se svou spoluhráčkou Holmanovou(Sparta Praha)!
Starší žákyně Eliška Pečenková si přivezla 3.místo ve čtyřhře z turnaje na LTC Pardubice(29.6.), které vybojovala se svou spoluhráčkou Katkou Ducháčkovou z Ústí n/Orl.!

27.6.2013 - 3.kolo SŽL bylo rozehráno jen částečně:

Pro nepřízeň počasí se podařilo odehrát jen asi třetina zápasů 3.kola SŽL(hráči na 29.-40.místě). A jelikož se většina hráčů již rozjela za svými prázdninovými aktivitami, budeme 3.kolo dohrávat až v 2.polovině srpna. O této dohrávce se všichni, kteří jsou v aktuálním žebříčku na 1.-28.místě, včas dozvíte a zahájíme tím naši podzimní sezónu! 

Přejeme všem našim svěřencům pěkné prázdniny..... a přes léto prosím nazahálejte... kurty jsou Vám stále k dispozici...rezervace je nutno obědnávat přes recepci sportovní haly!

23.6.2013 - Šilinkáč Cup 2013 :

Tento víkend se v Šilinkově dolu uskutečnil již IV. ročník tradičního turnaje mladších žáků DTK Skuteč - tzv. Šilinkáč Cup. Turnaj spojený se závěrečným opékáním buřtů a stanováním v "Šilinkáči" provázelo po celou dobu velice příjemné počasí a tak se někteří hráči mohli i osvěžit v říčce protékající Šilinkovým dolem. Součástí turnaje byly i doplňkové disciplíny, jako např. Petanque či Šipky. Zajímavostí je, že každý z doposud odehraných ročníků měl jiného vítěze. K vítězům z minulých ročníků - Natálce Vašulínové, Hance Bezdíčkové a Elišce Pečenkové se letos přidala Adélka Pečenková, která celým turnajem prošla bez jediné porážky. Na turnaji bylo k vidění spoustu zajímavých výkonů a výsledků a žádné utkání nemělo předem jasného vítěze.....Pochvalu si za bojovnost tentokrát zaslouží i ti kteří neuspěli. O výsledcích jednotlivých zápasů rozhodovali maličkosti a často především spíše herní soustředěnost a vyzrálost než herní dovednosti. Již nyní se těšíme na příští ročník Šilinkáč Cupu(pokud se nám ho samozřejmě podaří vmáčknout někam do nabitého termínového kalendáře). Podrobné výsledky z celého turnaje si můžete prohlédnout na odkazu níže!

Družstvo mladších žáků DTK Skuteč 2013.... při mistráku DTK Skuteč-Chrudim B..... a v Šilinkáči.

23.6.2013 - Letošní soutěže družstev byly dohrány:

Přinášíme zde proto výsledky závěrečných utkání a krátké zhodnocení naší účasti. 

MINITENISTÉ - odehráli své poslední dvojutkání proti Havlíčkovu Brodu. Po dvou porážkách 1:7 a 2:6 tak skončili ve čtyřčlenné skupině poslední a nepodařilo se jim tak navázat na úspěchy svých předchůdců z minulých let. Přestože jako družstvo nedokázali ani jednou zvítězit, myslíme si, že v kvalitně obsazené skupině ostudu neudělali a sehráli zde mnoho napínavých utkání, která se často rozhodovala až ve třetím setu. Mimochodem vítězové naší skupiny z Hlinska se již probojovali do čtyřčlenného VČ finále. 

BABYTENISTÉ - už dohráli svá utkání v minulém hracím kole. Oba dva naše týmy o postup ze skupiny přišly až v závěrečných kolech. "Áčko" dokonce jen díky horšímu poměru gamů v souboji s Pernštýnem Pardubice! A tak je to po třech úspěšných letech poprvé, kdy se nepodařilo postoupit ze základní skupiny ani jednomu družstvu babytenistů či minitenistů. Jelikož však naše "Béčko" babytenistů bude v této sestavě téměř kompletní i v příštím roce, věříme, že se jim opět podaří navázat na předchozí úspěšné výsledky.

MLADŠÍ ŽÁCI - v závěrečném utkání jejich skupiny Pardubické krajské soutěže podlehli ve Světlé jen těsně 4:5. Světlá tak uhájila své prvenství před druhou Chrudimí "A" a naším družstvem. V sedmičlenné skupině tak naši mladší žáci obsadili pěkné třetí místo! V kategorii mladšího žactva to byl pro nás při druhé účasti našeho družstva v této soutěži naopak zatím nejlepší výsledek... 

STARŠÍ ŽÁCI - již svou premiérovou účast v soutěži družstev ukončili v minulém soutěžním kole. Premiéra našeho družstva skončila v podstatě podle našeho očekávání. Kluci většinou spíše sbírali zkušenosti a body pro náš tým dělaly především holky. Přestože družstvo ani jednou nezvítězilo a ve své skupině Pardubické krajské soutěže skončilo poslední, jsme rádi, že se nám poprvé alespoň podařilo toto družstvo složit dohromady.... za což děkujeme hlavně klukům mladším žákům, kteří museli vždy doplňovat naše jediné dva starší žáky kluky!

NAŠI HRÁČI NA HOSTOVÁNÍ - Úspěšně završily sezónu družstev naše hráčky, které byly na hostování v TK Pernštýn Pardubice... Hanka Bezdíčková a Eliška Pečenková. Obě společně se s družstvem Starších žáků TK Pernštýn Pardubice "B" zasloužily o první místo v Pardubickém krajském přeboru (a to bez jediné porážky), když v závěrečném kole přispěly tradičně třemi body k vítězství nad TK Ledeč n/Sázavou 8:1. V příštím roce tak předpokládáme jejich účast v nejvyšší východočeské soutěži - Junior Tour(VČ Přebor).
V kategorii mladšího žactva pak Hanka (opět bez jediné porážky) přispěla k celkovému vítězství družstva TK Pernštýn v nejvyšší VČ soutěži, když v závěrečném kole Junior Tour(VČ Přeboru) vyhrálo nad Dvorem Králové 6:3! Zajistilo si tak účast na republikovém finále! Nás může jenom těšit, že naše hráčka patřila k oporám tohoto družstva!

- 9.6.2013 - 2.kolo Skutečské žákovské ligy bylo odehráno:

2.kola se kvůli mnohým absencím zúčastnilo "jen" 25hráčů. Počasí nám konečně přálo po celý víkend! Výrazný posun žebříčkem vzhůru po dvou vítězstvích zaznamenali především tito hráči: Kotvasová Jana, Sperátová Zuzana, Odehnalová Nela, Sperátová Michaela, Bureš Jan, Horák Kryštof(v pětičlenné skupině 4x zvítězil). První příčku z prvního kola obhájila Hanka Bezdíčková.

- 8.6.2013 - Tento víkend se odehrávali Východočeské přebory v kategoriích Staršího žactva a Babytenisu! 

Náš oddíl reprezentovali tři hráči. Babytenistka Nela Odehnalová a v kategorii Starší žákyně - Eliška Pečenková a Hanka Bezdíčková.
Nejvíce se dařilo na turnaji ve Vysokém Mýtě Nele, která pro náš oddíl získala další medailové umístění z VČ přeborů, když nestačila jen na svou finálovou soupeřku a získala tak mezi 25 babytenistkami krásné
2.místo.

Podrobnosti přineseme později!Na kvalitně obsazených VČ přeborech starších žákyň v Hradci Králové se mezi 32hráčkami více dařilo Hance. Obě naše děvčata prošla vítězně do druhého kola, když Eliška vyřadila domácí Beladovou a Hanka třetí nasazenou Kalivodovou ze Svitav. V dalším kole bohužel svedl naše děvčata los proti sobě a pevnější nervy ukázala a lepší současnou formu zde potvrdila Hanka vítězstvím 6:4, 6:1 a postoupila tak mezi nejlepších 8 hráček. Ve čtvrtfinále bohužel po tříhodinové bitvě prohrála s Francovou z České Třebové výsledkem 6:7,7:6,4:6! Ve čtyřhře bohužel naše děvčata i přes solidní výkon prohrála s třetím nasazeným párem Lamiová/Klátilová hned v prvním kole! Podrobně zde!


V České Třebové nás pak na turnaji mladších žákyň kategorie "C" reprezentovaly Zuzka Sperátová a Adélka Pečenková. Zuzka zde po dobrém výkonu vybojovala pěkné 3.místo ve dvouhře(její první v této kategorii) a společně s  Adélkou i  ve čtyřhře. Adélka bohužel v prvním kole dvouhry nestačila na druhou nasazenou Kučerovou(LTC Pardubice). Podrobné výsledky zde!

- 7.6.2013 - Babytenisté v dohrávce prohráli těsně s TK Pernštýn Pardubice.!

V závěrečné dohrávce v přímém souboji o druhé postupové místo ze skupiny B do čtvrtfinále VČ přeboru prohráli naši babytenisté s TK Pernštýn Pardubice po boji. Utkání skončilo 3:3 a o naší prohře rozhodl horší poměr získaných gamů. Podrobnosti z utkání TK Pernštýn Pardubice-DTK Skuteč A 3:3(29:22) zde...

Už před posledním zápasem našich minitenistů je jasné, že poprvé po třech úspěšných letech se ani jednomu našemu družstvu babytenistů či minitenistů nepodařilo postoupit ze základních skupin do vyřazovací části Východočeského přeboru nejmenších tenistů!

- 4.6.2013 - Výsledky ze soutěží družstev:

I přes nepřízeň počasí se uskutečnila většina plánovaných utkání. Pouze družstvo Babytenisu "A" muselo své utkání s Pernštýnem Pardubice A kvůli dešti odložit. Do tohoto kola soutěží družstev se zapojilo rekordních 28 našich hráčů.
Starší žáci odehráli již své poslední utkání. Přestože družstvo jako nováček v Pardubické krajské soutěži všechna utkání prohrálo, nemůžeme upřít našim hráčům bojovnost a zvláště děvčata ukázala, že se můžou v této soutěži směle porovnávat! Kluci budou muset ještě trochu přidat!
Naopak v mladších žácích již jsme pro naše soupeře více než vyrovnaným soupeřem a po další výhře našeho družstva budeme v příštím posledním zápase proti Světlé bojovat o medailové příčky v Pardubické krajské soutěži.
"Áčko" Babytenistů bude po prohře s Havlíčkovým Brodem v posledním odloženém zápase bojovat v přímém souboji o druhé postupové místo s Pernštýnem. "Béčko" Babytenistů již má vše odehráno. Hráči v podstatě splnili naše očekávání, když se v šestičlenné skupině umístili na konečném čtvrtém místě. Vzhledem k tomu, že všichni budou tuto soutěž hrát ještě v příštím roce, je zde předpoklad, že své výsledky mohou ještě vylepšit.
Minitenistům se již zřejmě po třech úspěšných letech nepodaří navázat na předchozí výsledky, přestože se jim v těžké skupině daří sehrávat důstojná utkání. V příštím zápase s favorizovaným družstvem z Havlíčkova Brodu se tak budou snažit alespoň o jedno čestné vítězství !
Zde si můžete prohlédnout výsledky všech našich zástupců!
1.6. - Starší žáci(Pardub.krajská soutěž) - Tesla Pardubice B - DTK Skuteč 9:0. (Macháček,Štikar,Pavliš,Vařejčko,Vašulínová,Kotvasová)
      
- Babytenis(VČ Přebor-zákl.skupina D) - DTK Skuteč B - TOTJ Svitavy 0:6... (Horák,Krčil,Paulus T.II,Dalecká)
       - Starší žáci(Pardub.krajská soutěž) - TKSB Světlá n/S - TCV Pardubice 7:2... (
Burešová K.,Bohatá A... TCV)
       - Starší žáci(Pardubický přebor) - TK Pernštýn Pardubice B - TK Česká Třebová B 7:2... (Pečenková               E.,Bezdíčková.. Pernštýn)
2.6. - Mladší žáci(Pardub.krajská soutěž) -
DTK Skuteč - TC Chrudim B 9:0... (Pavliš,Paulus T.,Brožka V.,Bureš,Vařejčko,Sperátová Z.,Pečenková A.,Spilková,Burešová A.)
      
- Babytenis(VČ Přebor-zákl.skupina B) - TJ Jiskra Havlíčkův Brod A - DTK Skuteč A 6:0...(Bezdíček,Odehnalová,Vladyková N.,Votava M.)

      - Minitenis(VČ Přebor-zákl.skupina A) - TK Hlinsko - DTK Skuteč 7:1 a 6:2... (Krčil,Paulus P.,Brožka O.,Votava A.)
      - Mladší žáci(VČ přebor) - TK Pernštýn Pardubice - TOSK Žamberk 8:1... (Bezdíčková.. Pernštýn)

- 28.5.2013 - Další kolo soutěží družstev odehráno.

 Poprvé hráli také minitenisté:

Uplynulý víkend se do soutěží družstev zapojila všechna naše družstva a tentokrát již včetně minitenistů. Zde si můžete opět prohlédnout výsledky všech našich zástupců!
25.5. - Starší žáci(Pardub.krajská soutěž) - TK Hlinsko - DTK Skuteč 8:1...      (Macháček,Štikar,Pavliš,Bureš,Kotvasová,Pečenková A.)
       - Babytenis(VČ Přebor-zákl.skupina B) -
DTK Skuteč A - Tesla Pardubice B 5:1... (Bezdíček,Odehnalová,Vladyková N.,Krčil)
     
- Babytenis(VČ Přebor-zákl.skupina D) - TK Spartak Polička A - DTK Skuteč B 6:0 ... (Horák,Dvořáček,Paulus T.II,Pavlišová)
     - Starší žáci(Pardub.krajská soutěž) - TCV Pardubice - Tesla Pardubice B 2:7... (Burešová K.,Bohatá A
... TCV)
     - Starší žáci(Pardubický přebor) - TC Profistav Litomyšl - TK Pernštýn Pardubice B 0:9... (Pečenková E.,Bezdíčková.. Pernštýn)

26.5. - Mladší žáci(Pardub.krajská soutěž) -
DTK Skuteč - TCV Pardubice 8:1... (Pavliš,Paulus T.,Brožka V.,Bureš,Sperátová Z.,Pečenková A.)
        
- Minitenis(VČ Přebor-zákl.skupina A) - TK Pernštýn Pardubice - DTK Skuteč 6:2 a 4:4... (Krčil,Paulus P.,Brožka O.,Votava A.)
         - Dorost(Pardub.krajská soutěž) - TCV Pardubice - TK Pernštýn Pardubice B 3:6... (Pečenková E.. TCV)
        - Mladší žáci(VČ přebor) - TK Česká Třebová A - TK Pernštýn Pardubice A 2:7... (Bezdíčková.. Pernštýn)

- 21.5.2013 - Hanka Bezdíčková přivezla dvě medaile z Východočeských oblastních přeborů mladších žákyň:

- O víkendu se konaly Východočeské přebory mladšího žactva a my jsme měli svého zástupce v kategorii mladších žákyň jejichž turnaj se odehrál v Trutnově. Hanka Bezdíčková zde byla první nasazenou hráčkou a tak byla jednou z favoritek turnaje. V semifinále však Hanka narazila na svoji spoluhráčku ze soutěží družstev Kláru Lamiovou - spolufavoritku turnaje. Po jasném vítězství v prvním setu se v dalším průběhu již hra vyrovnala a jelikož Hanka nezvládla koncovky dalších dvou setů, odešla poražena po třísetové bitvě 6:0, 4:6, 4:6. Ve dvouhře se tak Hanka umístila na pěkném 3.místě. Přestože jsme tajně doufali v ještě lepší umístění, je tento výsledek zatím historicky nejlepším individuálním počinem našeho hráče v této kategorii.
Drobnou náplastí na výsledek z dvouhry může být pro Hanku i vítězství ve čtyřhře, kterou ovládla spolu s Klárou Lamiovou bez ztráty jediného setu!
Podrobné výsledky zde!

- Tento víkend jsme byli také pořadateli celostátního turnaje kategorie "C" mladších žáků: - Turnaje se zúčastnilo 20tenistů a mezi nimi i čtyři naši! Jan Bureš, Tomáš Vařejčko, Tomáš Paulus a Damián Pavliš. Honza si v předkole poradil s Tomášem Vařejčkou 6:3, 6:3. V prvním kole pak stejně jako Tomáš Paulus a Damián na své soupeře nestačili. Celkově ve dvouhře zvítězil Melichar z Břeclavi a ve čtyřhře Melichar s Veiglem(Svitavy). Tomáš Paulus si s Damiánem Pavlišem odvezli alespoň medaili za třetí místo ze čtyřhry, když do semifinále prošli přes své oddílové kolegy Jana Bureše a Tomáše Vařejčka.
O hladký průběh turnaje se starali Aleš Sperát a Jan Bureš st. jako rozhodčí a Václav Jiroutek jako vrchní "uzenář"! Proto jim patří naše poděkování... stejně jako těm, kteří v pátek do pozdních hodin pomáhali uvést kurty do hratelného stavu po dvoudením silném větru, který nám odnesl velkou část antuky do sousedních zahrad!
Podrobné výsledky z turnaje zde!

- 13.5.2013 - Aktuální výsledky ze soutěží družstev:

 O sváteční středě a uplynulém víkendu byla odehrána další kola soutěží družstev! Kromě našich týmů uvádíme opět i výsledky družstev, kterým jsme své hráče zapůjčili... Pouze minitenisté zatím do soutěží družstev nezasáhli, neboť jejich utkání proti Pernštýnu Pardubice bylo odloženo kvůli nezpůsobilým kurtům(bude se hrát v neděli 26.5.). 

8.5. - Starší žáci(Pardub.krajská soutěž) - TC Chrudim B - DTK Skuteč 7:2... (Macháček,Štikar,Pavliš,Brožka V.,Vašulínová,Kotvasová)
       - Babytenis(VČ Přebor-zákl.skupina B) -
DTK Skuteč A - LTC Pardubice B 5:1... (Bezdíček,Odehnalová,Vladyková N.,Votava M.)
      - Starší žáci(Pardub.krajská soutěž) - TK Hlinsko - TCV Pardubice 6:3... (Burešová K.,Bohatá A
... TCV)
      - Starší žáci(Pardubický přebor) - TK Pernštýn Pardubice - TK Spartak Polička 8:1... (Pečenková E.,Bezdíčková.. Pernštýn)

11.5. - Starší žáci(Pardub.krajská soutěž) - DTK Skuteč - TCV Pardubice 3:6... (Macháček,Štikar,Pavliš,Brožka V.,Vašulínová,Kotvasová)
(Jiroutková,Bohatá A
... TCV)
      - Starší žáci(Pardubický přebor) - TK Pernštýn Pardubice - TOSK Žamberk 9:0... (Pečenková E.,Bezdíčková.. Pernštýn)
12.5. - Mladší žáci(Pardub.krajská soutěž) - TC Chrudim A -
DTK Skuteč 7:2... (Pavliš,Brožka V.,Bureš,Sperátová Z.,Pečenková A.)
     
- Babytenis(VČ Přebor-zákl.skupina D) - DTK Skuteč B - Vysoké Mýto 2:4... (Horák,Dvořáček,Krčil,Paulus T.II)
      - Dorost(Pardub.krajská soutěž) - LTC Pardubice B - TCV Pardubice 5:4... (Pečenková E,.. TCV)
     - Mladší žáci(VČ přebor) - TK Pernštýn Pardubice - TC DTJ Hradec Králové 5:4... (Bezdíčková.. Pernštýn)

- 6.5.2013 - Přinášíme aktuální výsledky ze soutěží družstev:

- Soutěže družstev jsou již v plném proudu a zapojilo se do nich i rekordní počet našich družstev a hráčů(26). Přinášíme zde proto výsledky všech našich zástupců:

1.5.    - Mladší žáci(Pardub.krajská soutěž) - LTC Pardubice B - DTK Skuteč 4:5..... (Pavliš,Salát,Vařejčko,Bureš,Sperátová Z.,Pečenková A.)
        - Dorost(Pardub.krajská soutěž) -TCV Pardubice - TK Hlinsko 7:2... (Pečenková E,Štikarová.. TCV)
        - Mladší žáci(VČ přebor) - Tesla Pardubice A - TK Pernštýn Pardubice A 3:6... (
Bezdíčková.. Pernštýn)

4.5.   - Starší žáci(Pardub.krajská soutěž) - DTK Skuteč - TK SB Světlá n/S 3:6... (Macháček,Štikar,Pavliš,Bureš,Hetfleišová,Kotvasová)
        - Babytenis(VČ Přebor-zákl.skupina B) - TCV Pardubice -
DTK Skuteč A 0:6... (Bezdíček,Odehnalová,Vladyková N.,Votava M.)
       - Babytenis(VČ Přebor-zákl.skupina D) -
DTK Skuteč B - TK Č.Třebová B 6:0... (Horák,Dvořáček,Krčil,Paulus T.II)
      - Starší žáci(Pardub.krajská soutěž) - TCV Pardubice - TC Chrudim B 4:5... (Jiroutková,Burešová K.,Bohatá A
... TCV)
      - Starší žáci(Pardubický přebor) - TC Chrudim A - TK Pernštýn Pardubice B 3:6... (
Pečenková E.,Bezdíčková.. Pernštýn)

5.5.    - Mladší žáci(Pardub.krajská soutěž) - DTK Skuteč - TK Hlinsko 7:2... (Pavliš,Brožka V.,Vařejčko,Bureš,Sperátová Z.,Spilková)
          - Babytenis(VČ Přebor-zákl.skupina D) - Slovan M.Třebová -
DTK Skuteč B 1:5... (Horák,Dvořáček,Krčil,Paulus T.II)
         - Dorost(Pardub.krajská soutěž) - TJ Jiskra Havl.Brod - TCV Pardubice 2:7 ... (Pečenková E,Štikarová.. TCV)
        - Mladší žáci(VČ přebor) - TK Pernštýn Pardubice - TK Semily 9:0 ... (Bezdíčková.. Pernštýn)

- 30.4.2013 - Již zítra a tedy ve středu 1.5. začínají letošní soutěže družstev:

- V akci budou tito naši hráči:
- krajská soutěž mladšího žactva - LTC Pardubice B - Skuteč(
Pavliš,Salát,Vařejčko,Bureš,Sperátová,Pečenková A.)
- VČ přebor mladšího žactva - Tesla Pardubice A - Pernštýn Pardubice A(Bezdíčková)
- krajská soutěž dorostenců - TCV Pardubice - Hlinsko(Pečenková E, Štikarová)

- 29.4.2013 - Výsledky z dubnových oficiálních turnajů jednotlivců :

- Také v dubnu se v rámci přípravy na soutěže družstev zúčastnili někteří naši hráči oficiálních turnajů jednotlivců!
- 3.místo si přivezla z turnaje babytenistů v Poděbradech(20.4.) Nela Odehnalová.
- Rovněž 3.místo si z meziokresních přeborů mladších žákyň konaných v Litomyšli(20.4.) přivezly Adélka Pečenková a Zuzka Sperátová ze čtyřhry! Podrobně zde!

- 2.místo ze čtyřhry si zase přivezla Eliška Pečenková z meziokresních přeborů dorostenkyň v České Třebové(21.4.). Podrobně zde! 

- Na kvalitně obsazených meziokresních přeborech starších žákyň v Holicích(27.4.)tentokrát nedosáhly na medaile ani Eliška a ani Hanka Bezdíčková, když shodně došly pouze do čtvrtfinále a to i ve společné čtyřhře! Dílčího individuálního úspěchu zde dosáhla Natálie Hetfleišová, když ve dvouhře dokázala při svém prvním startu mezi staršími žákyněmi vyhrát v 1.kole s domácí Ročkovou a dostala se tak mezi nejlepších 16hráček. Podrobně zde!

- 28.4.2013 - 1.kolo Skutečské žákovské ligy bylo odehráno:

 - Letošního 1.kola se zúčastnilo 32hráčů a mezi nimi také 8 nováčků! Každý z účastníků odehrál jako vždy dvě utkání. Dvě vítězství zaznamenali a směrem vzhůru se tak v žebříčku posunuli tito hráči: Bezdíčková Hana, Jiroutková Kristýna, Pečenková Adéla, Štikarová Markéta, Odehnalová Nela, Spilková Dominika, Vladyková Aneta, Votava Martin, Krčil Marek a Bohatá Sára

- 28.4.2013 - Na stránkách ČTS najdete již průběžné celostátní žebříčky - Hanka Bezdíčková je nejlepší Mladší žákyně ve Východočeském kraji!

- V těchto průběžných žebříčcích zahrnujících výsledky po skončené zimě se umístili 4 naši hráči.
V kategorii Starších žákyň to jsou Eliška Pečenková(2000) a Hanka Bezdíčková(2001) a v kategorii Mladších žákyň to jsou Hanka Bezdíčková(2001), Adélka Pečenková(2003) a Zuzka Sperátová(2003).
Jejich průběžné výborné výsledky jsou opět povzbuzením pro naši další práci. Jen škoda, že se k nim letos zatím aktivně nepřipojili i někteří další. Tak snad v letní sezóně?
(Pozn: V kategoriích Babytenis a Minitenis se oficiální žebříčky nesestavují!) 

Zde si můžete prohlédnout průběžné pořadí našich tenistek ve Východočeském (a celostátním žebříčku):
Kategorie Mladší žákyně:
(první číslo je pořadí ve VČ a v závorce je celostátní pořadí) 1.(36.) Bezdíčková Hana(DTK Skuteč) 2.(37.) Kovářová Adriana(TK Česká Třebová) 3.(44.) Dorreová Adéla(TC DTJ Hradec Králové) 4.(55.) Jelínková Daniela(TC DTJ Hradec Králové) 5.(64.) Lamiová Klára(TJ Lázně Bělohrad) 6.(81.) Kulhavá Veronika(TC DTJ Hradec Králové) 7.(93.) Šebestíková Lucie(TC DTJ Hradec Králové) 8.(97.) Holubcová Kristýna(Lokomotiva Trutnov) ....... 29.(323.) Pečenková Adéla(DTK Skuteč)... 31.(348.) Sperátová Zuzana(DTK Skuteč)
(celkem se po zimě do celostátního žebříčku klasifikovalo 479 mladších žákyň)

Kategorie Starší žákyně:1.(21.) Josefová Adéla(TC DTJ Hradec Králové) 2.(26.) Dušková Hana(Slovan Broumov) 3.(49.) Kvochová Kristýna(Lokomotiva Trutnov) 4.(51.) Dunajová Simona(TK Choceň)
5.(53.)
Klátilová Denisa(LTC Pardubice) 6.(54.) Kalivodová Linda(TO TJ Svitavy) 7.(57.) Lamiová Tereza(TJ Lázně Bělohrad) 8.(68.) Fiedlerová Kristýna(TK Náchod).............
12.(90.) Pečenková Eliška(DTK Skuteč).... 15.(107.) Bezdíčková Hana(DTK Skuteč)

(celkem se po zimě do celostátního žebříčku klasifikovalo 341 starších žákyň)

- Oddílové tréninky na venkovních kurtech i provoz pro veřejnost začíná v pondělí 22.4.!!15.4.2013 - Děkujeme všem kteří se zúčastnili tenisové brigády


 - Vážení rodiče, vzhledem k hojnému počtu brigádníků, kteří nám počínaje sobotou 13.4. přišli pomoct s úpravou tenisových kurtů a jejich okolí, můžeme již nyní říct, že jsme na novou tenisovou sezónu připraveni!... Už stačí jen doladit pár detailů... Děkujeme tímto všem, kteří se zúčastnili a přišli nám pomoci!.... Pokud by však ještě někdo projevil zájem o odpracování si svých brigádnických hodin, přihlaste se, práci Vám určitě najdeme......... Za DTK Skuteč Dušan P.
- POZOR! Tenisová brigáda se koná 13.4. -14.4.2013!! - Vážení rodiče a členové našeho oddílu. Podle všeho toho vypadá, že se počasí konečně trochu umoudří a že budeme moci konečně uskutečnit tenisovou brigádu. Počítáme opět s Vaší pomocí, bez které bychom sami nedokázali kurty včas připravit! Čím více nás bude, tím dříve budeme konečně moci s Vašimi dětmi začít chodit trénovat ven! Těšíme se tedy jak na ty, kteří nám chodí pomáhat každým rokem, ale také mezi sebou rádi uvítáme ty ostatní, kteří budou na své první tenisové brigádě!
- Sraz brigádníků bude v sobotu 13.4. Sraz v 9hod.
Pokud však někdo nemůže přijít hned v sobotu ráno, přivítáme Vaši pomoc i v pozdějších časech, tj. např. v sobotu po obědě od 13hod a nebo v neděli od 9hod. Nicméně přepokládáme, že nejvíce pracovních sil budeme potřebovat na úvod tenisové brigády a tedy v sobotu od 9hod (A to i méně fyzicky zdatné jedince - tedy i maminky s většími dětmi - na odstranění nečistot z povrchu kurtů po zimě, případně na úklid jejich okolí. Pro pozdější válcování a navážení antuky již budeme potřebovat hlavně silné chlapy)!
- Pro odpracování "povinně dobrovolných" brigádnických hodin si můžete zvolit den a čas jaký Vám vyhovuje a tedy:
1. - v sobotu 13.4. (od 9hod - do cca 13hod nebo od 13hod do cca 17hod) -
úklid, usazení tenisových čar, instalace zařízení kurtů, instalace plachet proti větru, válcování, dohazování antuky, roztahování antuky a zase válcování...
2. - v neděli 14.4. (od 9hod - do cca 13hod)
- válcování, dohazování antuky, roztahování antuky.... a zase válcování...
3
. - v týdnu od 15.4. do 19.4.(místo skupinových tréninků našich družstev) mají možnost odpracovat své brigádnické hodiny všichni ostatní, kteří nám nemohou pomoci o víkendu - válcování, dohazování antuky, roztahování antuky... a zase válcování...
- Každý kdo je ochoten nám pomoci si tedy může vybrat termín k odpracování svých brigádnických hodin. Uvítáme tedy, pokud si alespoň na jednu z těchto brigád najdou svůj čas všichni členové(či jejich rodinní příslušníci)
našeho oddílu.
- Termín Vaší účasti na brigádě ohlaste prosím předem u předsedy oddílu Dušana Pečenky(777246971) - kvůli lepší organizaci.
- Prosíme kdo můžete, vezměte s sebou i nějaké nářadí:
hrabičky, lopaty, kýble, košťata, kolečko na převážení antuky!

30.3.2013 - Nela Odehnalová získala své první letošní turnajové vítězství na turnajích ČTS:

- Babytenistka Nela Odehnalová(2005) se zúčastnila v sobotu 30.3. turnaje babytenistů v Letohradě a mezi 14 účastníky zde získala své první letošní turnajové vítězství! Gratulujeme Nelo!
- v neděli 31.3. se pak spolu s Bohumilem Bezdíčkem(2004) zúčastnila turnaje ve čtyřhrách v Havlíčkově Brodě. Bylo znát, že to byla jejich první společná čtyřhra a přestože byli vyřazeni již ve čtvrtfinále(po boji 5:7), byla to (především pro loňskou minitenistku Nelu) výborná příprava pro blížící se soutěže družstev!

24.3.2013 - březnové výsledky našich hráčů na turnajích ČTS:

- Minitenista Marek Krčil(2006) se 23.3. zúčastnil turnaje v Poličce, kde si s přehledem zajistil postup ze skupiny do čtvrtfinále... tam však ztratil nadějně rozehraný zápas, kdy po jasném vítězství v prvním setu(10:4) nezvládl koncovky dalších dvou setů(9:10 a 8:10) a prohrál tak 1:2 na sety a obsadil konečné 5.místo!. Přesvědčil se tak, že se tenis musí hrát až do samého konce a vyhrává ten, kdo dokáže uhrát právě poslední míček! Pro Marka to však budou určitě cenné zkušenosti do dalších zápasů. -

 Babytenistka Nela Odehnalová(2005) vybojovala do své sbírky další dvě medailová umístění, když nejprve 2.3. ve Vysokém Mýtě mezi 15 babytenistkama nestačila jen na Kulhánkovou z Prostějova ve finále turnaje a získala tak své další 2.místo!
- další medaily pak přivezla 16.3. z Hradce Králové, kde v konkurenci 16 babytenistů vybojovala 3.místo!
- Turnaje v Hradci se zúčastnil také další náš babytenista Bohumil Bezdíček(2004), který zde došel až do finále a obsadil konečné 2.místo, když prohrál až po boji(5:7) s Otčenáškem ze Dvora Králové! Pro "Bóďu" je to první medailové umístění v této sezóně a přestože se v poslední době věnuje více fotbalu než tenisu, dokázal že i v této sezóně bude oporou našeho babytenisového družstva! Oběma našim babytenistům gratulujeme a přejeme jim do budoucna mnoho podobných úspěšných umístění! Podrobné výsledky z turnaje najdete zde!
- Mladší žákyně Adéla Pečenková(2003) a Zuzana Sperátová(2003)
se 16.3. zúčastnily turnaje mladších žákyň v Poličce a obě shodně úspěšně prošly do čtvrtfinále dvouhry mezi 8 nejlepších z 19 zúčastněných tenistek! A i ve čtvrtfinále své favorizované soupeřky notně potrápily..... Podrobné výsledky najdete zde! 

- Naše nejzkušenější mladší žákyně Hanka Bezdíčková(2001) se 8.3. zúčastnila "Béčkového" turnaje ml.žákyň v Poděbradech. Vítězstvím v prvním kole nad Mařasovou ze Žiželic prošla do osmifinále, kde ji los bohužel svedl na 1.nasazenou Markétu Hůlkovou z Benátek n/J. V třísetové bitvě ji bohužel odešla poražena! Chuť si alespoň částečně spravila 3.místem ve čtyřhře, když se svoji spoluhráčkou Adrianou Kovářovou(Č.Třebová) vypadly až v semifinále s dvojicí Hůlková(Benátky) + Nováková(Plzeň). Podrobné výsledky zde!
- 23.3. nás pak Hanka reprezentovala na "Áčkovém" turnaji ml.žákyň v Říčanech, kam se jako historicky první náš zástupce probojovala dvěmi vítězstvími v kvalifikaci! Vítězstvím v prvním kole kvalitně obsazeného turnaje nad Alexandrou Silnou(Slavia Orlová) a postupem mezi nejlepších 16 hráček(z 48 zúčastněných včetně kvalifikace) dosáhla jednoho z nejlepších výsledků v krátké historii našeho oddílu! Výsledky z tohoto turnaje najdete zde!

- Starší žákyně Eliška Pečenková(2000) stihla v březnu absolvovat jediný turnaj starších žákyň a to 9.3. na Tempo Praha, avšak ostudu zde určitě neudělala. Potěšila nás dobrou hrou a 3.místem ve čtyřhře se spoluhráčkou Eliškou Andrlovou(Tesla Pardubice) a zvláště pak 2.místem ve dvouhře, když nestačila jen na Anetu Francovou z České Třebové. Pro Elišku to byl doposud nejlepší výsledek na turnajích starších žákyň! Podrobné výsledky zde!

23.2.2013 - nové výsledky našich hráčů z turnajů ČTS:

- Minitenista Marek Krčil(2006) se tuto sobotu zúčastnil Východočeských přeborů minitenistů ve Svitavách. Přestože se mu tentokrát nepodařilo přivést žádnou medaily, svými výkony nám ostudu neudělal. Ze základní skupiny se mu sice postoupit nepodařilo(přestože s vítězem skupiny a později druhým Letohradským Jurajdou sehrál vyrovnaný třísetový zápas) avšak poté již v útěše nepoznal porážku a obsadil tak konečné 9.místo z 22 účastníků. Podrobné výsledky najdete zde!

- Dalšími našimi reprezentanty pak byly už jen dvě mladší žákyně - Adéla Pečenková(2003) a Zuzana Sperátová(2003). Děvčata na turnaji v Klánovicích získala své první medailové umístění(3.místo) na turnajích mladších žákyň postupem do semifinále čtyřhry! A i v semifinále se děvčata přesvědčila, že když předvedou bojovný výkon, dokážou odehrát vyrovnaný zápas i se zkušenějšími soupeřkami. Podrobné výsledky zde!

Lednové a únorové výsledky našich hráčů na oficiálních turnajích ČTS:

Přinášíme zde přehled úspěšných vystoupení našich zástupců na individuálních turnajích ČTS na kterých se jim podařilo posbírat mnoho cenných umístění!

- Minitenista Marek Krčil(2006) vstoupil do roku 2012 úspěšně..... nejdříve 12.1. v Poličce vybojoval 5.místo z 15 účastníků, když ho ve čtvrtfinále vyřadil pozdější vítěz turnaje! Podrobné výsledky najdete zde!
9.2. v Havlíčkově Brodě mezi 21 účastníky již však dosáhl na své první turnajové vítězství vůbec a také první turnajové vítězství pro náš oddíl v tomto roce! Markovi k 1.místu gratulujeme a přejeme mnoho dalších podobných úspěchů! Podrobné výsledky z turnaje najdete zde!

- Babytenistka Nela Odehnalová(2005) se také svými výkony nenechala zahanbit když vybojovala hned dvě medailová umístění. Nejdříve 19.1. na turnaji v Litomyšli získala 3.místo mezi 14 účastníky(podrobné výsledky zde) a 16.2. na VČ přeborech v Letohradě vybojovala krásné 2.místo!(podrobné výsledky zde)

- Rovněž další náš Babytenista Bohumil Bezdíček(2004) na VČ přeborech v Letohradě(svém prvním letošním turnaji) také nezklamal, přestože se mu cenný kov přivézt nepodařilo. Zřejmě doplatil na nepříznivý los, když byl vyřazen již ve skupině dvěmi pozdějšími finalisty Fiedlerem z Náchoda a Kratochvílem z Přelouče. V útěše nakonec celkem v pohodě získal konečné 5.místo! Podrobné výsledky najdete zde!

- Mladší žákyně Adéla Pečenková(2003) a Zuzana Sperátová(2003) zatím na turnajích své kategorie sbírají spíše zkušenosti, přesto obě již poznali radost z vítězství a posbírali své první body do žebříčku ČTS. Adélka 5.1. na turnaji ve Vysokém Mýtě prošla přes domácí hráčku Trnkovou do čtvrtfinále, kde ztroskotala po bojovném výkonu na první nasazené hráčce Macháčkové ze Skalice(podrobné výsledky zde) a Zuzka pak poprvé zabodovala na turnaji na Tempo Praha kde si poradila s Kalinovou ze Sparty Praha(podrobné výsledky zde)! Ve čtyřhře se jim však zatím ani jednou zvítězit nepodařilo!

- Hanka Bezdíčková(2001) již úspěšně střídá své účasti na "Béčkových" turnajích mladšího žactva s občasným vystoupením mezi staršími žáky se svojí spoluhráčkou Eliškou Pečenkovou(2000)!
Hanka nejdříve 5.1. na "B" tunaji ml.žákyň v Hradci Králové získala 3.místo ve čtyřhře se svou spoluhráčkou Holmanovou(podrobné výsledky zde), po té vybojovala 12.1. na VČ halových přeborech ml.žákyň v České Třebové 3.místo ve dvouhře a 2.místo ve čtyřhře(podrobné výsledky zde). 

19.1. spolu s Eliškou pak na turnaji st.žákyň v Hradci Králové vybojovaly 2.místo ve čtyřhře(podrobné výsledky zde).
Největším překvapením však asi bylo o týden později (26.1.) 3.místo na VČ přeborech st.žákyň v Litomyšli, když Hanku až v semifinále zastavila Dušková z Broumova(podrobné výsledky zde).

16.2. si z dalšího "B" turnaje ml.žákyň z Tábora přivezla 3.místo ze čtyřhry spolu se spoluhráčkou Lebišovou z Letovic. Ve dvouhře tentokrát neuspěla, když ztroskotala již v prvním kole na Lavičkové ze Sparty Praha(podrobné výsledky zde)

- Eliška pak 5.1. z Poličky přivezla dvě 3.místa(ve dvouhře i ve čtyřhře se spoluhráčkou Andrlovou Eliškou z Pardubic) když ji v semifinále dvouhry po 2,5hodinovém boji vyřadila Magda Lonková z Jeseníku(podrobné výsledky zde)! 

19.1. si pak z Hradce Králové odvezla kromě2.místa ze čtyřhry z Hankou také 3.místo ze dvouhry, když ztroskotala až v SMF na 1.nasazené domácí Adéle Josefové(podrobné výsledky zde).

26.1. na VČ přeborech st.žákyň v Litomyšli i přes dobrou hru neprošla v osmifinále přes domácí Kalivodovou a ve čtyřhře s Hankou nezvládly ve čtvrtfinále obě koncovky dobře rozehraných setů proti Mikulové(Jičín) a Lamiové(Lázně Bělohrad). Přesto je musíme za dobrý výkon pochválit!

16.2. si z turnaje v Poděbradech odvezla 2.místo ze čtyřhry, když dobře rozehraný finálový zápas se svou spoluhráčkou Denisou Dunajčákovou z Kvasin ztratily až v supertiebreaku! Ve dvouhře bohužel prohrála již v prvním kole po více než 2hodinovém boji s pozdější vítězkou turnaje Sandrou Matochovou z Jablonce a to rovněž v supertiebreaku!(podrobné výsledky zde)

Top události roku 2013:


- Historicky nejúspěšnější a nejpočetnější umístění našich hráčů na žebříčcích ČTS:
žebříček Mladších žákyň 2013:
Hanka Bezdíčková
(38.v ČR, 2.ve VČ)
Adéla Pečenková
(292.v ČR, 25.ve VČ)
Zuzana Sperátová
(304.v ČR, 28.ve VČ)
Dominika Spilková
(859.v ČR, 89.ve VČ)
Adéla Burešová
(1043.v ČR, 116.ve VČ)
žebříček Mladších žáků 2013:
Jan Bureš
(908.v ČR, 115.ve VČ)
Damián Pavliš
(942.v ČR, 120.ve VČ)
Tomáš Paulus
(1176.v ČR, 139.ve VČ)
Vojtěch Brožka a Tomáš Vařejčko
(1271.v ČR, 150.ve VČ)
žebříček Starších žákyň 2013:
Hanka Bezdíčková
(89.v ČR, 10.ve VČ)
Eliška Pečenková
(115.v ČR, 13.ve VČ)
Adéla Pečenková
(637.v ČR, 59.ve VČ)
Zuzana Sperátová
(653.v ČR, 63.ve VČ)
Jana Kotvasová
(663.v ČR, 67.ve VČ)
Natálie Hetfleišová
(705.v ČR, 70.ve VČ) - Četná medailová umístění našich zástupců na oficiálních turnajích jednotlivců pořádaných pod hlavičkou ČTS
V roce 2013 naši hráči získali na těchto turnajích celkem 69 medailových umístění. Z toho 17 prvních míst, 23 druhých míst a 29 třetích míst.
K nejcennějším individuálním úspěchům v letošní sezóně počítáme především medaile z letních Východočeských přeborů, které pro naše barvy získaly Hanka Bezdíčková(ml.žákyně - 1místo čtyřhra a 3.místo dvouhra) a Nela Odehnalová(babytenis-2.místo).
- individuální turnajová vítězství na některém z turnajů získali Eliška Pečenková, Hana Bezdíčková, Nela Odenalová, Bohumil Bezdíček a Marek Krčil

Výsledky ze soutěží družstev...


MINITENIS:
Pernštýn Pardubice-Skuteč 6:2 a 4:4
Hlinsko-Skuteč 7:1 a 6:2
Skuteč-Havl.Brod 1:7 a 2:6

BABYTENIS:
TCV Pardubice-Skuteč A 0:6
Skuteč A-LTC Pardubice B 5:1
Skuteč A-Tesla Pardubice B 5:1
Havl.Brod A-Skuteč A 6:0
Pernštýn Pardubice-Skuteč A 3:3(29:22)Skuteč B-Č.Třebová B 6:0
M.Třebová-Skuteč B 1:5
Skuteč B-V.Mýto 2:4
Polička A-Skuteč B 6:0
Skuteč B-Svitavy 0:6ML.ŽÁCI:
LTC Pardubice B-Skuteč 4:5
Skuteč-Hlinsko 7:2
Chrudim A-Skuteč 7:2
Skuteč-TCV Pardubice 8:1
Skuteč-Chrudim B 9:0
Světlá-Skuteč 5:4

ST.ŽÁCI: Skuteč-Světlá 3:6
Chrudim B-Skuteč 7:2
Skuteč-TCV Pardubice 3:6
Hlinsko-Skuteč 8:1
Tesla Pardubice B-Skuteč 9:0

Výsledky z oddílových turnajů...

Šilinkáč CUP 2013:
turnaj ml.žáků DTK Skuteč 22.6.2013
výsledné pořadí:1. Pečenková Adéla
2. Sperátová Zuzana
3. Bureš Jan
4. Brožka Vojtěch
5. Pavliš Damián
6. Burešová Adéla
7. Vařejčko Tomáš
8. Spilková Dominika

SKUTEČSKÝ ŽEBŘÍČEK 2013:
Konečné pořadí:1.místo - Hana Bezdíčková
2.místo - Eliška Pečenková
3.místo - Natálie Vašulínová
4.místo - Bohumil Bezdíček
5.místo - Adéla Pečenková
6.místo - Jana Kotvasová
7.místo - Kristýna Jiroutková
8.místo - Natálie Hetfleišová
9.místo - Markéta Štikarová
10.místo - Zuzana Sperátová
11.místo - Nela Odehnalová
12.místo - Adéla Bohatá
13.místo - Barbora Zdražilová
14.místo - Kristýna Burešová
15.místo - Damián Pavliš
16.místo - Petr Štikar
17.místo - Dominika Spilková
18.místo - Adéla Burešová
19.místo - Tomáš Paulus
20.místo - Michaela Sperátová
21.místo - Vojtěch Brožka
22.místo - Daniel Macháček
23.místo - Jan Bureš
24.místo - Martin Obrovský
25.místo - Anna Váňová
26.místo - Tomáš Vařejčko
27.místo - Aneta Vladyková
28.místo - Nikola Vladyková
29.místo - Kryštof Horák
30.místo - Marek Krčil
31.místo - Lukáš Dvořáček
32.místo - Tomáš Paulus II
33.místo - Martin Votava
34.místo - Štulíková Kristýna
35.místo - Kateřina Pavlišová
36.místo - Adéla Myšková
37.místo - Kateřina Váňová
38.místo - Sára Bohatá
39.místo - Matouš Bohatý
40.místo - Viktorka Kučerová
41.místo - Patrik Paulus
42.místo - Tomáš Vacek
43.místo - Barbora Dalecká